Czy przydatne?

Co to jest Erotyzm

Co oznacza EROTYZM: miłość zmysłowa może występować jako temat albo motyw na przykład w poezji, w filmie, w sztuce, podobnie jak w życiu będąc jednym z przejawów człowieczeństwa. W lit. występuje od najdawniejszych czasów, na przykład jako hinduska sztuka kochania Kamasutra, starożytna Ars amandi Owidiusza, jest także w Baśniach tysiąca i jednej nocy. W zależności od obyczajowości epoki bywa na różne metody ujawniana, jako rubaszność i żart, na przykład w Figlikach M. Reja, bywa przejawem pełni życia, na przykład we Fraszkach Kochanowskiego czy w Dekameronie Boccaccia; e. była przepojona literatura barokowa na przykład J.A. Morsztyna. Lit. erotyczna była zakazana, ukryta na tylnej półce, jak na przykład markiza de Sade Justyna, a więc nieszczęścia cnoty, J. Clelanda Pamiętnik Fanny Hill, A. Fredry Sztuka obłapiania, G. Apollinairea 99 dziewic czy D.H. Lawrencea Kochanek Lady Chatterley. Współcześnie za autora utworów o wybujałym e. jest uznawany Henry Miller (Zwrotnik Raka, Zwrotnik Koziorożca, Sexus). E. w filmie: na przykład Ostatnie tango w Paryżu, Emanuelle

Czym jest erotyzm znaczenie w Słownik pisownia E .

Wyraz Elogium:
Co znaczy Rzymie napis pochwalny ku czci osoby zmarłej, umieszczany na portrecie przodka, pomniku, nagrobku, również mowa pochwalna; w literaturze barokowej utwór poetycki zawierający wyszukane koncepty i erotyzm.
Wyraz Efemeryczna Sztuka:
Co znaczy tendencja w sztuce współcz., zakładająca nietrwałość i krótki czas trwania zdarzenia. Pierwszym jej nurtem był happening. Pośrodku l. 60. i 70. rozwijała się wielokierunkowo ulegając wielu erotyzm.
Wyraz Environment:
Co znaczy plastycznych termin określający technikę artystyczną aranżującą przestrzeń w taki sposób, iż widz wchodząc w nią jest poddawany ze wszystkich stron oddziaływaniu bodźców wizualnych i może intensywnie erotyzm.
Wyraz Elitis Odiseas, Właśc. O. Alepudelis:
Co znaczy Nagrody Nobla (1979). W młodości długo przebywał we Francji, gdzie zaprzyjaźnił się z ogromnymi malarzami i pisarzami (Picasso, Chagall, Eluard, Tzara). Przedstawiciel pokolenia buntu przeciw erotyzm.
Wyraz Epoka Historyczno-Literacka:
Co znaczy literatury odpowiednio z chronologią zjawisk hist.-lit., na przykład antyk, średniowiecze, renesans, barok, oświecenie, romantyzm, pozytywizm, Młoda Polska, międzywojnie, wojna i okupacja erotyzm.