Czy przydatne?

Co to jest Epistolografia

Co oznacza EPISTOLOGRAFIA: dział lit. obejmujący utwory napisane w formie listów; również normatywne podręczniki pisania listów zawierające wzory komponowania, stylizowania tej formy wypowiedzi w zależności od typu adresata, na przykład list gończy, otwarty, pasterski. Klasykami e. w lit. antycznej są Arystoteles, Platon, Cyceron, Seneka. Mistrzami e. w lit. pol. są między innymi Jan III Sobieski (Listy do Marysieńki), I. Krasicki (Listy o języku), J. Słowacki (Listy do Matki), Z. Krasiński (Listy do Delfiny Potockiej), H. Sienkiewicz (Listy z Ameryki). Szczególną rolę e. grała w romantyzmie przyjmując formę wyznania, korespondencji z podróży, dialogu z adresatem. W XX w. e. stała się tekstem życia codziennego, społ. i rodzinnego

Czym jest epistolografia znaczenie w Słownik pisownia E .

Wyraz Epikur:
Co znaczy materialista; w Atenach prowadził swoją szkołę, założoną w pobliżu gaju Akademosa. E. był wyznawcą atomistycznej teorii Demokryta, głoszącej, iż cały świat złożona jest z atomów; twierdził, iż epistolografia.
Wyraz Eksperymentalny Film:
Co znaczy okolicy głównego nurtu kina poszukiwania twórców zainteresowanych nowymi sposobami, którzy dostrzegli w kamerze filmowej narzędzie dostarczające innych możliwości wyrazu. Eksperymenty prowadzi między epistolografia.
Wyraz Eiffel Gustave Alexandre:
Co znaczy architekt, konstruktor i przedsiębiorca. Założył w l. 70. XIX w. przedsiębiorstwo realizujące najśmielsze konstrukcje żelazne i przedsięwzięcia techniczne przełomu wieków: śluza Kanału Panamskiego epistolografia.
Wyraz Eliot Thomas Stearns:
Co znaczy angielskiego: pisarz, autor dramatów, eseista i krytyk lit., jeden z głównych nowatorów literaturze XX w., laureat Nagrody Nobla (1948). Stworzył poezję intelektualną, poświęconą raczej złożonym epistolografia.
Wyraz Ernst Max:
Co znaczy grafik, rzeźbiarz i pisarz, przedstawiciel i jeden z artystów surrealizmu. Z wykształcenia filozof i psycholog, od wczesnej młodości pasjonował się rysunkiem i malarstwem. Po I wojnie światowej zajął epistolografia.