Czy przydatne?

Co to jest Epika

Co oznacza EPIKA: jeden z trzech rodzajów lit., obejmujący utwory prozatorskie i wierszowane, gdzie świat przedstawiony ma charakter fabularny ( fabuła); podmiot lit. występuje jako narrator, z którego opowieści wyłaniają się dzieje postaci, a narracja stanowi fundamentalną formę wypowiedzi. E. jest strukturą dwupłaszczyznową (przypadek narracyjna i opowiadana fabuła); każda z nich istnieje we własnym czasie narracji i fabuły ( czas w utworze lit.). Typowe przykłady e. to powieść (Lalka B. Prusa), opowiadanie (Echa leśne S. Żeromskiego), nowela (Latarnik H. Sienkiewicza)
Wyraz Epitet:
Co znaczy rzeczownika, przeważnie przymiotnik, na przykład ciemna noc (e. przymiotnikowy), imiesłów, na przykład wschodzące słońce (e. imiesłowowy) albo inny rzeczownik przyłączony poprzez apozycje, na epika co to jest.
Wyraz Emblemat:
Co znaczy obrazu; gatunek rozwijający się w XVI-XVII w., kiedy to jako osobna tematyka sztuki uformowała się emblematyka; potem etapowo zanikający. Na formę e. składały się: 1) inskrypcja, napis, krótka epika definicja.
Wyraz Emerson Ralph Waldo:
Co znaczy amer. Artysta życia duchowego w Nowej Anglii, lider ruchu transcendentalnego głoszącego intuicyjno-mistyczny sposób docierania do prawdy, przekraczającej dziedzinę doświadczenia zmysłowego. E epika co znaczy.
Wyraz Ekspresja:
Co znaczy wyrażenie przeżyć, uczuć; wyrazistość na przykład gestykulacji, ekspresywny - wyrazisty czyn; 2) w dziele sztuki - umiejętność sugestywnego wyrażania przeżyć, stanów emocjonalnych dzięki środków epika słownik.
Wyraz Eucken Rudolf:
Co znaczy uniwersytetów w Bazylei i Jenie, laureat lit. Nagrody Nobla (1908). Artysta koncepcji nazwanej etycznym aktywizmem, gdzie przeciwstawiał się zarówno pozytywizmowi, jak i teorii ewolucji w filozofii epika znaczenie.

Czym jest epika znaczenie w Słownik pisownia E .

  • Dodano:
  • Autor: