Czy przydatne?

Co to jest Epigram Epigramat

Co oznacza EPIGRAMAT, EPIGRAM: krótki, dowcipny utwór poetycki, czasem o charakterze satyr.; wywodzi się ze starożytnej Grecji, znany od VI w. przed naszą erą E. pisane w Rzymie, między innymi poprzez Marcjalisa (I w. n.e.), wywarły znaczny wpływ na poezję nowożytną; pierwotnie były to wierszowane napisy umieszczane na dziełach sztuki, nagrobkach, przedmiotach użytkowych, potem dziedzina e. została zróżnicowana, z kolei zachował się charakter informacyjny. Gatunek ten spopularyzował w XVI w. w literaturze z łaciny A. Krzycki, w jęz. pol. pisali e. między innymi M. Rej (Zwierzyniec), J. Kochanowski (Fraszki), w XX w. do wzorów e. nawiązywali między innymi M. Pawlikowska-Jasnorzewska i S.J. Lec

Czym jest epigramat, epigram znaczenie w Słownik pisownia E .

Wyraz Etyka:
Co znaczy moralności, zestaw zasad i norm ocen moralnych charakteryzujących daną społeczność albo określony mechanizm etyczny (na przykład e. katolicka), ustala obowiązujące w danej epoce, w danym środowisku epigramat, epigram.
Wyraz Ekspresjonizm Filmowy:
Co znaczy filmowej, zwł. w kinematografii niem. w latach 1919-24, wywodzący się z estetyki i filozofii ekspresjonizmu; charakteryzował się oryginalną poetyką, ekspresyjnie użytym światłem, asymetryczną epigramat, epigram.
Wyraz Egzegeza:
Co znaczy określenie sensu tekstu; klasyczna sposób odczytywania tekstów przez krytykę tekstualną, lit., hist.; ma wykorzystanie w biblistyce przy powstawaniu interpretacji i komentarzy tekstów Biblii epigramat, epigram.
Wyraz Ernst Max:
Co znaczy grafik, rzeźbiarz i pisarz, przedstawiciel i jeden z artystów surrealizmu. Z wykształcenia filozof i psycholog, od wczesnej młodości pasjonował się rysunkiem i malarstwem. Po I wojnie światowej zajął epigramat, epigram.
Wyraz Eldorado:
Co znaczy zasobna w pokłady złota, poszukiwana poprzez liczne wyprawy z Europy organizowane do Ameryki Płd. Najprawdopodobniej start opowieściom dał obyczaj indiańskiego plemienia Czibczów, którego król epigramat, epigram.