Czy przydatne?

Co to jest Epifraza

Co oznacza EPIFRAZA: figura stylistyczna; bazuje na dodaniu do z pozoru skończonej myśli albo zdania następnego członu, w ten sposób osiągnięty zostaje znaczeniowy kontrast, uwydatniony sedno utworu, na przykład O nietrwałej miłości rzeczy świata tego M. Sępa Szarzyńskiego: "Miłość jest własny bieg bycia naszego, / Lecz z żywiołów utworzone ciało / To chwaląc, co zna początku równego, / Zawodzi duszę, której wszystko niewiele". Inna nazwa hyperbaton

Czym jest epifraza znaczenie w Słownik pisownia E .

Wyraz Ernst Max:
Co znaczy grafik, rzeźbiarz i pisarz, przedstawiciel i jeden z artystów surrealizmu. Z wykształcenia filozof i psycholog, od wczesnej młodości pasjonował się rysunkiem i malarstwem. Po I wojnie światowej zajął epifraza.
Wyraz Emblemat:
Co znaczy obrazu; gatunek rozwijający się w XVI-XVII w., kiedy to jako osobna tematyka sztuki uformowała się emblematyka; potem etapowo zanikający. Na formę e. składały się: 1) inskrypcja, napis, krótka epifraza.
Wyraz Erotyzm:
Co znaczy może występować jako temat albo motyw na przykład w poezji, w filmie, w sztuce, podobnie jak w życiu będąc jednym z przejawów człowieczeństwa. W lit. występuje od najdawniejszych czasów, na przykład epifraza.
Wyraz Efemeryczna Sztuka:
Co znaczy tendencja w sztuce współcz., zakładająca nietrwałość i krótki czas trwania zdarzenia. Pierwszym jej nurtem był happening. Pośrodku l. 60. i 70. rozwijała się wielokierunkowo ulegając wielu epifraza.
Wyraz Eliot Thomas Stearns:
Co znaczy angielskiego: pisarz, autor dramatów, eseista i krytyk lit., jeden z głównych nowatorów literaturze XX w., laureat Nagrody Nobla (1948). Stworzył poezję intelektualną, poświęconą raczej złożonym epifraza.