Czy przydatne?

Co to jest Ekspozycja

Co oznacza EKSPOZYCJA: zwięzła prezentacja gł. problemu (wprowadzenie w akcję), postaci, środowiska, konfliktu w dziele lit., teatralnym albo filmowym, na przykład pierwsza wypowiedź Antenora w Odprawie posłów greckich J. Kochanowskiego

Czym jest ekspozycja znaczenie w Słownik pisownia E .

Wyraz Erotyk:
Co znaczy liryczny, regularnie w formie wyznania albo skargi ukochanego. Pośrodku wieków wykształciły się liczne konwencje gat.; największe znaczenie w kształtowaniu e. miała liryka trubadurów, którzy poetycko ekspozycja.
Wyraz Epoka Historyczno-Literacka:
Co znaczy literatury odpowiednio z chronologią zjawisk hist.-lit., na przykład antyk, średniowiecze, renesans, barok, oświecenie, romantyzm, pozytywizm, Młoda Polska, międzywojnie, wojna i okupacja ekspozycja.
Wyraz Ekspresjonizm:
Co znaczy artystyczny z początku XX w. będący reakcją wobec naturalizmu impresjonistów, wyrażający potrzebę ujawniania uczuć; nawiązywał do nowoczesnego romantyzmu. Jest postawą wyrażającą aprobatę dla ekspozycja.
Wyraz Egotyzm:
Co znaczy jednostki do podporządkowania wszelkich zainteresowań własnej osobie, nadwrażliwość, subiektywizm, emocjonalizm w odczuwaniu świata, ludzi i siebie; postawa typowa w sentymentalizmie i romantyzmie ekspozycja.
Wyraz Eliot Thomas Stearns:
Co znaczy angielskiego: pisarz, autor dramatów, eseista i krytyk lit., jeden z głównych nowatorów literaturze XX w., laureat Nagrody Nobla (1948). Stworzył poezję intelektualną, poświęconą raczej złożonym ekspozycja.