Czy przydatne?

Co to jest Homo Ecce

Co oznacza ECCE HOMO!: ikon przedstawiający ubiczowanego Chrystusa, którego żołnierze ubrali w purpurowy płaszcz i koronę cierniową, by szydzić z Niego przed zgromadzonym tłumem Żydów. Słowa Piłata z Pontu o Chrystusie - "Oto człowiek" - będące wyrazem drwiny (J 19,5). Temat obrazów, dostępny szczególnie w XV i XVI w., na przykład poliptyk z Książnic Ogromnych Michała z Działdowa; tytuł obrazu R. van der Weydena

Czym jest Ecce homo znaczenie w Słownik pisownia E .

Wyraz Ekumenizm:
Co znaczy w chrześcijaństwie, którego celem jest propagowanie porozumienia i współpracy pomiędzy Kościołami, dążącymi do przywrócenia ich pierwotnej jedności. Początkiem zorganizowanych działań e. była ecce homo!.
Wyraz Eksperymentalny Film:
Co znaczy okolicy głównego nurtu kina poszukiwania twórców zainteresowanych nowymi sposobami, którzy dostrzegli w kamerze filmowej narzędzie dostarczające innych możliwości wyrazu. Eksperymenty prowadzi między ecce homo!.
Wyraz Epitalamium:
Co znaczy weselna realizowana na cześć nowożeńców; potem wszelakie utwory panegiryczne ( panegiryk) tworzone z okoliczności ślubu. Gatunek ten uprawiali w antyku między innymi Safona, Teokryt, Owidiusz. W lit ecce homo!.
Wyraz Epoka Historyczno-Literacka:
Co znaczy literatury odpowiednio z chronologią zjawisk hist.-lit., na przykład antyk, średniowiecze, renesans, barok, oświecenie, romantyzm, pozytywizm, Młoda Polska, międzywojnie, wojna i okupacja ecce homo!.
Wyraz Epigraf:
Co znaczy średniowieczu napis umieszczany na grobowcu, pomniku, budowli. W późniejszych czasach krótki wiersz, fragment utworu lit., myśl umieszczana poprzez autora najpierw dzieła, na przykład Romantyczność A ecce homo!.