Czy przydatne?

Co to jest Stanisław Dygat

Co oznacza DYGAT STANISŁAW: prozaik, dramaturg, felietonista i tłumacz. W 1952 zaczął współpracę z "Przeglądem Kulturalnym", w 1958 został laureatem nagrody tegoż czasopisma za powieść Podróż. Ironicznie ukazuje współczesne konwencje psychol. i obyczajowe, przeciwstawiając praktycznej codzienności marzenia i złudzenia jednostki. Wydał powieści: Jezioro Bodeńskie (1946), Pożegnania (1948), Disneyland (1965), Dworzec w Monachium (1973), i zbiory opowiadań i felietonów: Pola Elizejskie (1949), Słotne wieczory (1957), Na pięć min. przed zaśnięciem (1960). Wespół z J. Kottem jest autorem komedii Nowy Świętoszek (1950), a z T. Brezą - sztuki Zamach (1946). W swoim dorobku ma także przekłady, między innymi Wieczoru Trzech Króli Szekspira i Króla Edypa Sofoklesa
Wyraz Drzeworyt:
Co znaczy graficzna użytkowana już w starożytności do wyrabiania stempli i tworzenia ilustracji książkowych. Dzięki d. Chińczycy wydawali książki już w VII w.; w Europie średniowiecznej, zanim Gutenberg nie dygat stanisław co znaczy.
Wyraz Diachronia W Języku:
Co znaczy dwóch albo więcej stanów ewolucyjnych jęz.; hist. postęp jęz. ze wskazaniem na przekształcenia w jego strukturze - leksyce, składni, morfologii, fonologii; za twórcę badań diachronicznych nad dygat stanisław krzyżówka.
Wyraz Drawicz Andrzej:
Co znaczy lit., tłumacz i popularyzator lit. ros.; debiutował opowiadaniami Miasto siedmiu diabłów (1965). Autor studiów poświęconych twórczości K. I. Gałczyńskiego (1968), Szkiców o poezji rosyjskiej XX wieku dygat stanisław co to jest.
Wyraz David Jacques-Louis:
Co znaczy oficjalny twórca rządu rewolucyjnego, członek Akademii, potem nadworny rysownik Napoleona I; po upadku cesarza przebywał na wygnaniu w Brukseli. Jego twórczość porusza podniosłe tematy (na przykład dygat stanisław słownik.
Wyraz Dekalkomania:
Co znaczy wynaleziona w l. 30. XX w. polegająca na odciskaniu czy także rozgniataniu ręką lub prasą farb pomiędzy dwiema powierzchniami papieru albo płótna. Po raz pierwszy zastosował ją O. Dominguez; chętnie dygat stanisław czym jest.

Czym jest Dygat Stanisław znaczenie w Słownik pisownia D .

  • Dodano:
  • Autor: