Czy przydatne?

Co to jest Językowy Dublet

Co oznacza DUBLET JĘZYKOWY: równoważny środek jęz., jeden z wariantów jęz. albo synonimów; słowo obcy i ścisły jego odpowiednik pol. to tak zwany słowo jednoznaczny albo d.j., na przykład lingwistyka - językoznawstwo; auto - auto; fonetyka - głosownia

Czym jest dublet językowy znaczenie w Słownik pisownia D .

Wyraz Defoe Daniel:
Co znaczy poeta i publicysta; rzecznik idei oświecenia; jeden z gł. prekursorów powieści realistycznej. Sławę przyniosła mu debiutancka powieść przygodowa ujęta w formę pamiętnika Przypadki Robinsona Cruzoe dublet językowy.
Wyraz Dramat Satyrowy:
Co znaczy starożytnej Grecji, wystawiany w okresie Ogromnych Dionizji (konkursów dramatycznych) jako ostatni człon tetralogii (cyklu lit. złożonego z 3 tragedii i d.s.). Pogodna dziedzina inspirowana mitologią dublet językowy.
Wyraz Drzeworyt:
Co znaczy graficzna użytkowana już w starożytności do wyrabiania stempli i tworzenia ilustracji książkowych. Dzięki d. Chińczycy wydawali książki już w VII w.; w Europie średniowiecznej, zanim Gutenberg nie dublet językowy.
Wyraz Decorum:
Co znaczy dzieła lit., zgodności formy i treści, ustalona w Poetyce Arystotelesa, potem powtórzona poprzez Cycerona i Horacego. Znaczenie tematu wyznaczało użycie stosownego gatunku, w hierarchii najwyższej dublet językowy.
Wyraz Dramat Groteskowy:
Co znaczy charakterystyczna dla teatru absurdu, gdzie miejsce tradycyjnej akcji wypełniają luźne sceny i niespójne, z pozoru nic nie znaczne wypowiedzi bohaterów. Zobrazowaniu absurdalności świata służą takie dublet językowy.