Czy przydatne?

Co to jest Diafora

Co oznacza DIAFORA: figura retoryczna, powtórzenie słowa połączone z odmiennym jego znaczeniem i barwą emocjonalną, na przykład Ludzie, co z was za ludzie! albo "Kiosk z gazetami rzuca cień palmy, Patrzmy, słuchajmy i palmy" (A. Ważyk, Tramwaj)

Czym jest diafora znaczenie w Słownik pisownia D .

Wyraz Dickinson Emily Elisabeth:
Co znaczy odkryta poprzez opinię lit. i czytelniczą dopiero po zgonu. Autorka około 1850 utworów, które pisała do końca życia wyłącznie dla siebie i bliskich przyjaciół. Liryka D. nawiązuje do angielskiej diafora.
Wyraz Dramat Niesceniczny:
Co znaczy swobodnej, luźnej kompozycji, z rozbudowanym tekstem pobocznym albo dygresjami; regularnie zawiera liczne przedmioty liryczne albo epickie. Przydzielony raczej do czytania niż do inscenizacji diafora.
Wyraz Dodekafoniczna Muzyka, Właśc. Dodekafonia:
Co znaczy kompozytorska porządkowania materiału dźwiękowego opierająca się na skali 12-dźwiękowej równomiernie temperowanej, ułożonej w serię, obejmującą 12 stopni skali w dowolnym następstwie (bez powtarzania diafora.
Wyraz Dzieło Sztuki:
Co znaczy dopuszczają różne koncepcje, na przykład mimetyczną ( mimetyzm) jako sztukę odzwierciedlającą naturę ( realizm, naturalizm) albo deformującą naturę, dopuszczane już wg koncepcji starożytnych (na diafora.
Wyraz Dramat:
Co znaczy rodzajów lit. obejmujący utwory przydzielone do realizacji teatralnej z dominacją dialogu, który rozwija akcję i zarysowuje charaktery postaci. Świat przedstawiony d. koncentruje się wokół wyraźnie diafora.