Czy przydatne?

Co to jest Derywat

Co oznacza DERYWAT: słowo motywowany, złożony z podstawy słowotwórczej i formantu słowotwórczego; słowo pochodny, na przykład: domowy od dom, przedszkole od szkoła, przebieg od bieg

Czym jest derywat znaczenie w Słownik pisownia D .

Wyraz De Amicis Edmonde:
Co znaczy przetłumaczonej na sporo jęz. świata powieści dla młodzieży Serce (1886), przekład na jęz. pol. M. Konopnicka (1906). Bohaterem i narratorem utworu uczynił autor chłopca, opisującego swe szkolne derywat.
Wyraz Dostojewski Fiodor:
Co znaczy debiutował należącą jeszcze do ros. szkoły naturalnej powieścią epistolarną Biedni ludzie (1846) i w tym samym roku wydanym Sobowtórem, gdzie po raz pierwszy zasygnalizował późniejsze zainteresowanie derywat.
Wyraz Donatello, Właśc. Donato Di Betto Bardi:
Co znaczy twórca o wszechstronnych zainteresowaniach i zdolnościach. Stosował różne techniki rzeźbiarskie. Jego autorstwa są słynne monumentalne rzeźby proroków ozdabiające dzwonnicę przy katedrze we Florencji derywat.
Wyraz Dialektyzacja:
Co znaczy stylizacja gwarowa polegająca na wprowadzeniu do utworu lit. (całości albo jego części) słownictwa, zwrotów, form gramatycznych pochodzących z określonego dialektu, tak zwany dialektyzmów. D. jest derywat.
Wyraz Deus Ex Machina:
Co znaczy wszelaki nagły zwrot akcji nie motywowany poprzez dotychczasowy przebieg zdarzeń; rozwiązanie akcji za sprawą nagłego pojawienia się bóstwa na scenie teatralnej dzięki specjalnego urządzenia derywat.