Czy przydatne?

Co to jest Piotr Czajkowski

Co oznacza CZAJKOWSKI PIOTR: kompozytor ros., dyrygent, jeden z najwybitniejszych artystów późnego romantyzmu w Rosji. Jego twórczość, bogata w pierwiastki narod., wywarła mocny wpływ na dalszy postęp muzyki ros. Najsłynniejsze utwory: symfonie, opery (Dama pikowa, Dziewica Orleańska i Eugeniusz Oniegin oparty na poemacie A. Puszkina). Symfonie Cz. mają charakter filozoficzny, z kolei uwertury i fantazje orkiestrowe - liryczny i ilustracyjny. Doskonała ilustracyjność ujawniła się w szczególności w muzyce baletowej (Jezioro łabędzie, Śpiąca królewna i Dziadek do orzechów). Znane są także koncerty fortepianowe, utwory kameralne - kwartety, sonaty, pieśni
Wyraz Corelli Arcangelo:
Co znaczy skrzypek wł., przedstawiciel szkoły skrzypiec okresu baroku. Jego styl odznaczał się prostotą i szlachetnością brzmienia, oszczędnością i brakiem popisów, wirtuozerii. C. był związany w pierwszej czajkowski piotr co to jest.
Wyraz Castiglione Baldassare:
Co znaczy dyplomata, autor ważnego dzieła lit. parenetycznej Dworzanin (1528). Ujęte w 4 księgach rozmowy dam, panów, księży i twórców tworzą ideał człowieka renesansu, łączącego wykształcenie z prostotą i czajkowski piotr definicja.
Wyraz Chełmoński Józef:
Co znaczy przedstawiciel kierunku realistycznego; związany początkowo z ekipą J. Brandta w Monachium, w 1875 r. wyjechał do Paryża, gdzie błyskawicznie zyskał popularność, ogromną pracownię, marszanda, który czajkowski piotr co znaczy.
Wyraz Chagall Marc:
Co znaczy franc. pochodzący z ros. rodziny żyd. Przed I wojną przebywał w Paryżu, gdzie zaprzyjaźnił się między innymi z Apolli- naireem, w okresie rewolucji i I wojny po powrocie do rodzinnego Witebska czajkowski piotr słownik.
Wyraz Czapska Maria:
Co znaczy tłumaczka, absolwentka polonistyki na UW i UJ. Wspólnie z bratem J. Czapskim w Paryżu współtworzyła grupę kapistów (1925-30). Lata wojny spędziła w Krakowie, po wojnie zamieszkała na stałe w Paryżu czajkowski piotr znaczenie.

Czym jest Czajkowski Piotr znaczenie w Słownik pisownia C .

  • Dodano:
  • Autor: