Czy przydatne?

Co to jest Cynicy

Co oznacza CYNICY: szkoła filoz. założona poprzez ucznia Sokratesa, Antystenesa z Aten (437-370 przed naszą erą). Wyznawcy tej filoz. ćwiczyli się w surowej ascezie, odrzucali pozory, nie dbali o opinię, zachowywali się prowokacyjnie. Szkoła ta wywarła spory wpływ na inne kierunki filoz. starożytnej, na przykład na stoików. Jednym z głownych jej przedstawicieli był Diogenes z Synopy, nazywany poprzez Platona bredzącym Sokratesem, a poprzez współcz. przezywany psem. Ustalenie "cyniczny człowiek" znaczy aktualnie kogoś odrzucającego przyjęte zasady zachowań społ., obyczajowych i moralnych, manifestującego swą niezależność od wszelkich obowiązujących społecznie wartości

Czym jest cynicy znaczenie w Słownik pisownia C .


Wyraz chór w dramacie
Co znaczy pierwotnie występy śpiewaków i tancerzy w starożytnej Grecji uświetniające uroczyste obchody Dionizji; w antycznej tragedii jego pieśni wypełniały przerwy.
Wyraz Claudel Paul
Co znaczy pisarz i dramaturg franc., od 1946 członek Akademii Francuskiej. Inspirację do twórczości czerpał zarówno ze źródeł wiary kat., jak i bogactwa symboliki.
Wyraz Centkiewiczowie
Co znaczy małżeńska para pisarska, Czesław (ur.1904) - prozaik, reportażysta, podróżnik, kierował wyprawą na Wyspę Niedźwiedzią (1932); uczestnik ekspedycji polarnych i.
Wyraz Cerber
Co znaczy trzygłowy pies strzegący bram do podziemnego świata zmarłych, pozwalał wszystkim na swobodne wejście, lecz uniemożliwiał opuszczenie Hadesu; w przenośni.
Wyraz części mowy
Co znaczy formy odmienne, na przykład rzeczowniki (szkoła, dziecko, tornister), przymiotniki (czerwony, niebieski, żółty), liczebniki (sześć, ósmy), czasowniki (pływać.