Czy przydatne?

Co to jest Cynicy

Co oznacza CYNICY: szkoła filoz. założona poprzez ucznia Sokratesa, Antystenesa z Aten (437-370 przed naszą erą). Wyznawcy tej filoz. ćwiczyli się w surowej ascezie, odrzucali pozory, nie dbali o opinię, zachowywali się prowokacyjnie. Szkoła ta wywarła spory wpływ na inne kierunki filoz. starożytnej, na przykład na stoików. Jednym z głownych jej przedstawicieli był Diogenes z Synopy, nazywany poprzez Platona bredzącym Sokratesem, a poprzez współcz. przezywany psem. Ustalenie "cyniczny człowiek" znaczy aktualnie kogoś odrzucającego przyjęte zasady zachowań społ., obyczajowych i moralnych, manifestującego swą niezależność od wszelkich obowiązujących społecznie wartości

Czym jest cynicy znaczenie w Słownik pisownia C .

Wyraz Cybis Jan:
Co znaczy przedstawiciel koloryzmu w Polsce, artysta programu pol. ekipy kapistów. Malował pejzaże, portrety, martwe natury (na przykład Martwa natura czerwona, Bukiet i waza, Młyn w Suffczynie, Dolina Popradu CYNICY.
Wyraz Capote Truman, właśc. T. Streckfus Persons:
Co znaczy lirycznego portretowania postaci żyjących na krawędzi rzeczywistości i wyobraźni, między innymi powieści Inne głosy, inne ściany (1948), Zatrzaśnij ostatnie drzwi (1949), Harfa traw (1951), Śniadanie CYNICY.
Wyraz Calvino Italo:
Co znaczy groteskowych i fantastycznych opowiadań (na przykład Opowieści kosmikomiczne, 1965) i powieści, dla których inspiracją były poematy rycerskie (na przykład Baron drzewołaz, 1957 i Rycerz CYNICY.
Wyraz Churchill Winston Leonard Spencer:
Co znaczy dwukrotny premier, odpowiedzialny za obronę narodową i strategię rządu brytyjskiego w okresie II wojny światowej, poeta i rysownik. Nadzwyczaj barwna postać w historii Anglii i całej Europy CYNICY.
Wyraz Corot Camille Jean Baptiste:
Co znaczy raczej pejzaże, przeciwstawiając się zasadom twórczości romantyzmu i akademizmu. Od pierwszych fotografów przejął realistyczne spojrzenie na pejzaże. Był mistrzem rysunku, łączył obszary cienia i CYNICY.