Czy przydatne?

Co to jest Marina Cwietajewa

Co oznacza CWIETAJEWA MARINA: pisarka ros. W 1922 r. wyemigrowała do Berlina na symbol buntu wobec rewolucji; dalej mieszkała i tworzyła w Pradze, Paryżu. Po wybuchu II wojny wróciła do państwie, ewakuowana z Moskwy do Jełabugi, popełniła samobójstwo. Debiutowała lirykami Wieczorny album (1910), wydała także między innymi Latarnię czarnoksięską (1912), Z dwóch ksiąg (1913), Kilometry (1921), Obóz łabędzi (1917), mistrzowskie Rzemiosło (1923), Szczurołapa (1925); utwory scen. C. to między innymi Koniec Casanovy (1919), Ariadna (1924), Fedra (1925-1927); opublikowała również prozę eseistyczną Epos i liryka współczesnej Rosji (1932); korespondowała z B. Pasternakiem i R. M. Rilkem. W literaturze C. podejmowała uniwersalne wątki rodzimej tradycji lud., czerpała inspiracje z tradycji antycznej i bibl
Wyraz Charakter:
Co znaczy wyraźnie zarysowanych cechach umotywowanych psychologicznie, ujawniających się między innymi w działaniu i interakcjach z innymi postaciami świata przedstawionego. Niezmienność cech bohatera w czasie cwietajewa marina co to jest.
Wyraz Canova Antonio:
Co znaczy kluczowy przedstawiciel europejskiego neoklasycyzmu, uznawany poprzez współczesnych za pierwszego rzeźbiarza Europy; pracował na zamówienie wielu władców, między innymi dla Napoleona (słynna rzeźba cwietajewa marina definicja.
Wyraz Chrestomatia:
Co znaczy antologia tekstów różnych autorów, przedrukowanych w całości albo we fragmentach, pełniąca funkcje popularyzatorskie, na przykład Chrestomatia staropolska autorstwa W. Wydry i W. Rzepki cwietajewa marina co znaczy.
Wyraz Czas W Utworze Literackim:
Co znaczy fundamentalnych przedmiotów konstrukcyjnych dzieła, cecha świata przedstawionego, której kształt powoduje rodzaj literacki; bywa również obiektem refleksji artysty; w liryce - dominuje cz cwietajewa marina słownik.
Wyraz Chodźko Ignacy:
Co znaczy autor gawęd szlacheckich o prowincjonalnej rzeczywistości Wileńszczyzny, między innymi Próby nowego dykcjonarza (1860), Obrazy litewskie, Pamiętniki kwestarza (1843-1845), Podania litewskie (1852 cwietajewa marina znaczenie.

Czym jest Cwietajewa Marina znaczenie w Słownik pisownia C .

  • Dodano:
  • Autor: