Czy przydatne?

Co to jest Julio Cortazar

Co oznacza CORTAZAR JULIO: poeta argent., poprzez znaczącą część życia mieszkający we Francji; jeden z czołowych przedstawicieli nowatorskiej prozy latynoamer.; cechowała go nadzwyczajna wyobraźnia, interesował się malarstwem abstrakcyjnym i muzyką awangardową. Autor opowiadań Tajemna broń (1959), Opowieści o kronopiach i famach (1962), Dla wszystkich ten sam ogień (1966), przedstawiających wyobcowanie człowieka. Powieści C., nacechowane fantastyką obrazowania i nadzwyczajnie skomplikowanym układem czasu i przestrzeni, są także próbą eksperymentowania z narracją i językiem, a jego Gra w klasy (1963) przyczyniła się do światowego sukcesu literatury iberoamerykańskiej. Metoda czytania utworu, jaką proponuje autor, jest bliska zasadom aleatoryzmu, z kolei treść i sposób jej ujęcia mają charakter manifestu filoz. i lit. autora. Znaczenie twórczości C. ugruntowały następne powieści Podręcznik dla Manuela (1973), Ośmiościan (1974) i Nieszpory (1982); współtwórca scenariusza do głośnego filmu M. Antonioniego Zwiększenie
Wyraz Cyd, Właśc. Rodrigo Diaz De Bivar:
Co znaczy bohater walk z Maurami i Katalończykami, znak męstwa, honoru i lojalności, bohater hiszp. eposu rycerskiego z cyklu chansons de geste zatytułowanego Pieśń o Cydzie (XII w.) i franc. tragedii P cortazar julio co to jest.
Wyraz Carracci:
Co znaczy grafików, artystów tak zwany szkoły bolońskiej, która miała charakter nieformalnej akademii, a ich styl stał się w okolicy stylu Caravaggia fundamentem dla rozwoju wł. malarstwa barokowego i cortazar julio definicja.
Wyraz Canetti Elias:
Co znaczy eseista, laureat Nagrody Nobla (1981). Własne dzieciństwo i młodość przedstawił w autobiograficznej trylogii Ocalony język (1977), Pochodnia w uchu (1980), Gra oczu (1985), a powieść Auto da f (1935 cortazar julio co znaczy.
Wyraz Czajkowski Piotr:
Co znaczy dyrygent, jeden z najwybitniejszych artystów późnego romantyzmu w Rosji. Jego twórczość, bogata w pierwiastki narod., wywarła mocny wpływ na dalszy postęp muzyki ros. Najsłynniejsze utwory: symfonie cortazar julio słownik.
Wyraz Czarny Humor:
Co znaczy łączenie efektów absurdalnych z elementami grozy, niesamowitości albo obrzydliwości w sposób niewinny, a równocześnie zabawny, na przykład jednoaktówki Na pełnym morzu, Karol S. Mrożka; cz.h cortazar julio znaczenie.

Czym jest Cortazar Julio znaczenie w Słownik pisownia C .

  • Dodano:
  • Autor: