Czy przydatne?

Co to jest John Constable

Co oznacza CONSTABLE JOHN: rysownik z angielskiego: uważany w okolicy W. Turnera za jednego z najlepszych pejzażystów. Jego dzieła wywarły wielki wpływ między innymi na pejzażystów ze szkoły barbizońskiej i impresjonistów. Jako jeden z pierwszych wykonywał szkice w plenerze. W malarstwie pejzażowym tworzył różne płaszczyzny głębi stosując obniżony horyzont i podwyższoną perspektywę i wykorzystując symultaniczne i przeciwstawne kontrasty kolorystyczne. Mistrz w malowaniu zjawisk przyrody, nieba i chmur (na przykład Studium chmur, Cirrus, Port z chmurami deszczowymi), grę światła malował łagodnymi smugami kolorystycznymi, stosował zdecydowane pociągnięcia pędzla, co w owym czasie było efektem nowatorskim. Lubił łączyć krajobrazy z monumentalną architekturą, malował także portrety. Słynne prace: Katedra w Salisbury widziana z ogrodu episkopalnego, Łan zboża

Czym jest Constable John znaczenie w Słownik pisownia C .


Wyraz Correggio, właśc. Antonio Allegri
Co znaczy rysownik wł. dojrzałego renesansu działający raczej w Parmie i Correggio. Na jego styl spory wpływ miały tradycje sztuki płd. Włoch i twórczość Leonarda da.
Wyraz Czeszko Bohdan
Co znaczy prozaik i dziennikarz, współred. Przeglądu Kulturalnego i Kultury ; debiut zbiorem opowiadań Start nauki (1949), w dalszym ciągu publikuje: Krzewy koralowe.
Wyraz charakteryzacja
Co znaczy nadawanie twarzy i sylwetce aktora cech wieku i specjalnych cech zewnętrznych odtwarzanej postaci. Aktor sam albo przy użyciu charakteryzatora, korzystając ze.
Wyraz Chaplin Charles
Co znaczy aktor i reżyser pochodzenia z angielskiego:, tworzący w Stanach Zjednoczonych. Stworzył typ komiczny - postać Charliego (wąsik, melonik, laseczka, za spore.
Wyraz Chmielowski Adam, Brat Albert
Co znaczy rysownik, zakonnik, założyciel zgromadzeń zakonnych albertynów i albertynek; kanonizowany (1989). Malował portrety, kompozycje rel. i znak. (na przykład Wizja.