Czy przydatne?

Co to jest Stefan Chwin

Co oznacza CHWIN STEFAN: poeta, historyk lit. Pracownik naukowy Uniwersytetu Gdańskiego. Członek jury Nagrody Literackiej Nike. Autor książek Bez autorytetu (1981, napisanej razem
z S. Rośkiem), Ludzie - skorpiony (1984), Człowiek - litera (1989), Romantyczna przestrzeń wyobraźni (1988), Poezja i zdrada (1995), powieści Krótka historia pewnego żartu (1991) i wysoko ocenianego poprzez krytykę Hanemanna (1996). To powieść rozgrywająca się w dwóch planach fabularnych - w przedwojennym i powojennym Gdańsku - połączonych postacią gł. bohatera, niem. lekarza, na którego oczach przemija nie tylko pewna epoka, lecz także atmosfera i duch ukochanego Gdańska, poddanego brutalnej sile historii

Czym jest Chwin Stefan znaczenie w Słownik pisownia C .

Wyraz Czerniawski Adam:
Co znaczy krytyk lit., tłumacz; zamieszkały w W. Brytanii (od 1947); związany z emigracyjną ekipą poetycką Kontynenty , dla której opracował antologię Ryby na piasku (1965); debiutował tomikiem wierszy chwin stefan.
Wyraz Części Zdania:
Co znaczy wypowiedzenia wyodrębnione opierając się na funkcji składniowej, jakie w nim pełnią; wyróżniamy: cz.z.kluczowe: podmiot i orzeczenie; cz.z. podrzędne, są nimi ustalenia: dopełnienia, okoliczniki chwin stefan.
Wyraz Cyryl I Metody:
Co znaczy z Moraw, którzy w IX w. odegrali najważniejszą rolę dla rozwoju jęz., piśmiennictwa i kultury narodów słowiańskich. Cyryl (827-869, właśc. imię Konstanty) - artysta najstarszego alfabetu, pisma chwin stefan.
Wyraz Canetti Elias:
Co znaczy eseista, laureat Nagrody Nobla (1981). Własne dzieciństwo i młodość przedstawił w autobiograficznej trylogii Ocalony język (1977), Pochodnia w uchu (1980), Gra oczu (1985), a powieść Auto da f (1935 chwin stefan.
Wyraz Chwistek Leon:
Co znaczy filozof, rysownik, teoretyk sztuki i pedagog; długoletni przyjaciel, a zarazem adwersarz S.I. Witkiewicza. Był wspólnie z T. Czyżewskim założycielem i kluczowym teoretykiem ekipy formistów i chwin stefan.