Czy przydatne?

Co to jest Chromostezja

Co oznacza CHROMOSTEZJA: barwne słyszenie, zdarzenie towarzyszenia wrażeniom dźwiękowym spostrzeżeń i wyobrażeń koloru, na przykład kojarzenie wysokości dźwięku z ustalonym kolorem. U niektórych osób określoną barwę mają całe tonacje. Ch. jest rodzajem synestezji, a więc jednoczesnego odczuwania wrażeń wieloma zmysłami, bazuje na stałych związkach skojarzeniowych dwóch albo kilku rodzajów wrażeń. Cecha tę posiada wielu ludzi
Wyraz Czysta Forma:
Co znaczy ujawniła się na pograniczu oświecenia i romantyzmu w formie idei czystej literaturze , idei wolności poety i wolności kreacji w sztuce. Koncepcje te utorowały drogę symbolizmowi poetyckiemu i czystej chromostezja co znaczy.
Wyraz Craig Edward Gordon, Właśc. Henry E.G. Wardell:
Co znaczy inscenizator i teoretyk teatru, jeden z prekursorów Ogromnej Reformy Teatru. Początkowo aktor, w 1901 r. debiutował jako reżyser i scenograf. W 1908 r. założył we Florencji swoją szkołę teatralną chromostezja krzyżówka.
Wyraz Conrad Joseph, Właśc. Teodor Józef Konrad Korzeniowski:
Co znaczy powieściopisarz pol. pochodzenia. Osobiste doświadczenia z lat życia na morzu stały się inspiracją wielu powieści C., których istotę stanowią sprawy psychol.-moralne, a kodeks etyczny zawsze odwołuje chromostezja co to jest.
Wyraz Chronologia W Językoznawstwie:
Co znaczy pojawienia się danego zjawiska jęz. w kolejności czasowej; ma szerokie wykorzystanie w gramatyce hist., na przykład opierając się na faktów jęz. pol. ustalono, iż przegłos *e w o dokonał się chromostezja słownik.
Wyraz Castiglione Baldassare:
Co znaczy dyplomata, autor ważnego dzieła lit. parenetycznej Dworzanin (1528). Ujęte w 4 księgach rozmowy dam, panów, księży i twórców tworzą ideał człowieka renesansu, łączącego wykształcenie z prostotą i chromostezja czym jest.

Czym jest chromostezja znaczenie w Słownik pisownia C .

  • Dodano:
  • Autor: