Czy przydatne?

Co to jest Agatha Christie

Co oznacza CHRISTIE AGATHA: powieściopisarka z angielskiego:, autorka popularnych kryminałów charakteryzujących się sprawną konstrukcją intrygi, niezłą psychologiczną motywacją, fabułą urozmaiconą elementami satyryczno-humorystycznymi. Sporą poczytność zyskały jej powieści, między innymi Cień na zasłonie (1923), Morderstwo Rogera Ackroyda (1926), Tajemnica niebieskiego pociągu (1928), Dziesięciu Murzynków (1940) i sztuka Pułapka na myszy (1952)

Czym jest Christie Agatha znaczenie w Słownik pisownia C .


Wyraz Chotomska Wanda
Co znaczy pisarka, dziennikarka, autorka audycji radiowych i scenariuszy filmowych dla dzieci. Debiut na łamach Świata Młodych (1949). Drukowała wiersze w Świerszczyku z.
Wyraz Cranach Lucas Starszy
Co znaczy rysownik i grafik niem. tworzący w Wit-temberdze, nadworny rysownik elektora saskiego Fryderyka Mądrego. Stworzył charakterystyczny typ ikonografii.
Wyraz Cwietajewa Marina
Co znaczy pisarka ros. W 1922 r. wyemigrowała do Berlina na symbol buntu wobec rewolucji; dalej mieszkała i tworzyła w Pradze, Paryżu. Po wybuchu II wojny wróciła do.
Wyraz Ceynowa Florian
Co znaczy doktor z zawodu, poeta, z zamiłowania badacz folkloru i jęz. kaszubskiego; zbieracz przysłów, pieśni; opisywał zwyczaje regionu. Autor między innymi Rozmowa.
Wyraz czarny humor
Co znaczy odmiana komizmu, łączenie efektów absurdalnych z elementami grozy, niesamowitości albo obrzydliwości w sposób niewinny, a równocześnie zabawny, na przykład.