Czy przydatne?

Co to jest Michał Choromański

Co oznacza CHOROMAŃSKI MICHAŁ: powieściopisarz, nowelista, dramaturg. Debiutował jako publicysta w jęz. ros. Autor wielu powieści, między innymi Biali bracia (1931), Szpital Czerwonego Krzyża (1959), Dygresje na temat kaloszy (1966), W rzecz wstąpić (1968), Słowacki wysp tropikalnych (1969), Kotły Beethovenowskie (1970), Różowe krowy i szare scandalie (1970), Miłosny atlas anatomiczny (1974), których tematem jest ironiczna badanie stereotypów myślenia i postępowania, obsesji, kompleksów, snobizmów, kształtujących się w życiu towarzyskim, zawodowym, rodzinnym, erotycznym. Polem obserwacji są dla pisarza środowisko mieszczańskie, urzędnicze, sfery ziemiańskie i dyplomatyczne. Rozgłos w elitarnych środowiskach czytelniczych zdobyła Zazdrość i medycyna (1932), gdzie Ch. dzięki techniki symultanizmu kreował napięcie, dramatyczne rozwiązanie małżeńskiego konfliktu, stając się w dwudziestoleciu międzywojennym współtwórcą prozy psychol

Czym jest Choromański Michał znaczenie w Słownik pisownia C .


Wyraz Chotomska Wanda
Co znaczy pisarka, dziennikarka, autorka audycji radiowych i scenariuszy filmowych dla dzieci. Debiut na łamach Świata Młodych (1949). Drukowała wiersze w Świerszczyku z.
Wyraz cynicy
Co znaczy szkoła filoz. założona poprzez ucznia Sokratesa, Antystenesa z Aten (437-370 przed naszą erą). Wyznawcy tej filoz. ćwiczyli się w surowej ascezie, odrzucali.
Wyraz Christo, właśc. Ch. Jaracheff
Co znaczy twórca amer. pochodzenia bułg. Tworzy wspólnie z żoną Jeanne-Claude ogromne ambalage: opakowane w folię bądź wielkie tkaniny elementy, budowle, fragmenty.
Wyraz Collegium Nobilium
Co znaczy nowoczesna szkoła z internatem, zał. poprzez S. Konarskiego, funkcjonowała w Warszawie (1740-1832) jako organizacja oświatowa dla młodzieży magnackiej i.
Wyraz Czechowicz Józef
Co znaczy pisarz Drugiej Awangardy związany z ośrodkiem lubelskim; jego lirykę charakteryzuje wizyjność, operowanie wieloznacznym symbolem, motyw sielankowo-arkadyjski.