Czy przydatne?

Co to jest Chorał

Co oznacza CHORAŁ: 1) liturgiczny śpiew w Kościele kat. ( chorał gregoriański); 2) ch. ewangelicki - oficjalny śpiew Kościoła protestanckiego, wprowadzony poprzez
M. Lutra (przygotowany poprzez J. Walthera), dla którego inspiracją były śpiewy kościelne, pieśni biczowników, husytów, waldensów, a nawet świeckie. Początkowo śpiewany jednogłosowo, w dalszym ciągu ułożony w najprostszej technice na 4 głosy mieszane (melodię powierzano sopranowi, a nie tenorowi jak w muzyce Kościoła rz.kat.). Ch. rozwinął nadzwyczajnie bogate formy, między innymi wariacje chorałowe, kantaty chóralne (na przykład J.S. Bacha), również świeckie utwory o uroczystym nastroju. W lit. utwór stylizowany na pieśń chóralną o podniosłej tematyce (na przykład Chorał K. Ujejskiego)
Wyraz Constable John:
Co znaczy angielskiego: uważany w okolicy W. Turnera za jednego z najlepszych pejzażystów. Jego dzieła wywarły wielki wpływ między innymi na pejzażystów ze szkoły barbizońskiej i impresjonistów. Jako jeden z chorał co to jest.
Wyraz Czterdzieści I Cztery:
Co znaczy wykorzystana w funkcji szyfru cyfrowego w charakterze imienia . Nazywa tak przyszłego obrońcę, zbawcę Polski, wskrzesiciela narodu ks. Piotr: Z matki obcej: krew jego dawne bohatery, / a imię jego chorał definicja.
Wyraz Chopin Fryderyk Franciszek:
Co znaczy pianista, uczeń między innymi J. Elsnera. Wprowadził do światowej muzyki poważnej utwory oparte na folklorze pol. i muzyce ludowej (Mazowsza, Kujaw, Małopolski), między innymi Rondo a la Mazur, Rondo chorał co znaczy.
Wyraz Calderon De La Barca Pedro:
Co znaczy baroku. Twórczość poety obejmowała wszystkie ówczesne gat.: dramaty rel., filoz., mit., osnute wokół tematów zazdrości, zemsty i honoru, komedie intrygi, płaszcza i szpady i różnego rodzaju krótkie chorał słownik.
Wyraz Czechowicz Józef:
Co znaczy Awangardy związany z ośrodkiem lubelskim; jego lirykę charakteryzuje wizyjność, operowanie wieloznacznym symbolem, motyw sielankowo-arkadyjski, tym elementom przeciwstawia katastroficzną grozę i chorał znaczenie.

Czym jest chorał znaczenie w Słownik pisownia C .

  • Dodano:
  • Autor: