Czy przydatne?

Co to jest Wielemir Chlebnikow

Co oznacza CHLEBNIKOW WIELEMIR: pisarz ros., futurysta, którego twórczość inspirowała wyobraźnia ludowa i kultura pogańska. Za życia ukazały się tylko Utwory (1914), pośród nich wiersze, na przykład Żuraw (1910), Szamani i Wenus (1912), Zaklęcie poprzez śmiech, Dzieci wydry (1913), wyrażające ideę powrotu do przyrody i wolnego, niezależnego od cywilizacji człowieka. Nastroje antywojenne Ch. znalazły pełny słowo w poematach Niewolniczy brzeg (1916) i Wojna w pułapce na myszy (1917). Najistotniejsza dla Ch. była poetyka "pozaumnego słowa"
Wyraz Chimera:
Co znaczy potwór przedstawiany przeważnie w formie lwa z głową kozy i wężem w miejsce ogona; 2) czasopismo lit.-artyst., wyróżniające się wysokim poziomem graficznym, wydawane poprzez Z. Przesmyckiego chlebnikow wielemir co to jest.
Wyraz Cwietajewa Marina:
Co znaczy r. wyemigrowała do Berlina na symbol buntu wobec rewolucji; dalej mieszkała i tworzyła w Pradze, Paryżu. Po wybuchu II wojny wróciła do państwie, ewakuowana z Moskwy do Jełabugi, popełniła chlebnikow wielemir definicja.
Wyraz Camus Albert:
Co znaczy dramatopisarz, dziennikarz, laureat Nagrody Nobla (1957). Cała jego twórczość obrazuje zainteresowanie poszukiwaniem sensu życia, czemu dał słowo w szkicach filoz. Dwie strony tego samego (1937 chlebnikow wielemir co znaczy.
Wyraz Cinquecento:
Co znaczy nazwą tą ustala się moment dojrzałego renesansu i manieryzmu we Włoszech przypadający na XVI w.; jego właściwością jest wyrafinowanie form, wirtuozeria wykonania technicznego, wyrazistość charakteru chlebnikow wielemir słownik.
Wyraz Claudel Paul:
Co znaczy franc., od 1946 członek Akademii Francuskiej. Inspirację do twórczości czerpał zarówno ze źródeł wiary kat., jak i bogactwa symboliki różnych kultur. Jako dyplomata poznał nie wszystkie państwa chlebnikow wielemir znaczenie.

Czym jest Chlebnikow Wielemir znaczenie w Słownik pisownia C .

  • Dodano:
  • Autor: