Czy przydatne?

Co to jest Charakteryzacja

Co oznacza CHARAKTERYZACJA: nadawanie twarzy i sylwetce aktora cech wieku i specjalnych cech zewnętrznych odtwarzanej postaci. Aktor sam albo przy użyciu charakteryzatora, korzystając ze szminek, peruk, sztucznego zarostu, wymienia własną fizjonomię; ch. może być uzupełniona także na przykład sztucznym nosem, łysiną, maską, kostiumem z epoki itp

Czym jest charakteryzacja znaczenie w Słownik pisownia C .


Wyraz Camus Albert
Co znaczy franc. prozaik, dramatopisarz, dziennikarz, laureat Nagrody Nobla (1957). Cała jego twórczość obrazuje zainteresowanie poszukiwaniem sensu życia, czemu dał.
Wyraz Czajkowski Piotr
Co znaczy kompozytor ros., dyrygent, jeden z najwybitniejszych artystów późnego romantyzmu w Rosji. Jego twórczość, bogata w pierwiastki narod., wywarła mocny wpływ na.
Wyraz Cortazar Julio
Co znaczy poeta argent., poprzez znaczącą część życia mieszkający we Francji; jeden z czołowych przedstawicieli nowatorskiej prozy latynoamer.; cechowała go nadzwyczajna.
Wyraz Churchill Winston Leonard Spencer
Co znaczy z angielskiego: mąż stanu, dwukrotny premier, odpowiedzialny za obronę narodową i strategię rządu brytyjskiego w okresie II wojny światowej, poeta i rysownik.
Wyraz czysta forma
Co znaczy 1) koncepcja cz.f. ujawniła się na pograniczu oświecenia i romantyzmu w formie idei czystej literaturze , idei wolności poety i wolności kreacji w sztuce.