Czy przydatne?

Co to jest Charakteryzacja

Co oznacza CHARAKTERYZACJA: nadawanie twarzy i sylwetce aktora cech wieku i specjalnych cech zewnętrznych odtwarzanej postaci. Aktor sam albo przy użyciu charakteryzatora, korzystając ze szminek, peruk, sztucznego zarostu, wymienia własną fizjonomię; ch. może być uzupełniona także na przykład sztucznym nosem, łysiną, maską, kostiumem z epoki itp

Czym jest charakteryzacja znaczenie w Słownik pisownia C .

Wyraz cnoty:
Co znaczy moralnego człowieka. C. dzielimy na naturalne (kardynalne) i nadprzyrodzone (ewangeliczne). C. kardynalne, zakorzenione w naturze człowieka, rozwijają się poprzez stałe ćwiczenie, stanowią obronę CHARAKTERYZACJA.
Wyraz Collegium Maius:
Co znaczy gotycki budynek, najstarsza zachowana część Akademii Krakowskiej, aktualnie znajdują się tu reprezentacyjne sale uczelni CHARAKTERYZACJA.
Wyraz chorał gregoriański, rzymski chorał:
Co znaczy Kościoła rz.kat. ukształtowany w początku VIII w., przekazany w rękopisach z IX w. Nazwa pochodzi z ok. 770 i pierwotnie oznaczała śpiew rzymski (cantus romanus), na który składały się skodyfikowane CHARAKTERYZACJA.
Wyraz czasownik:
Co znaczy czynność albo stan, odpowiada na pytania: co robi, co się z nim dzieje?; z cz. łączą się kategorie gramat.: czas, aspekt, tryb, strona, osoba i przechodniość. Fundamentalną funkcją cz. w zdaniu jest CHARAKTERYZACJA.
Wyraz czas w utworze literackim:
Co znaczy przedmiotów konstrukcyjnych dzieła, cecha świata przedstawionego, której kształt powoduje rodzaj literacki; bywa również obiektem refleksji artysty; w liryce - dominuje cz. teraźniejszy (wypowiedzi i CHARAKTERYZACJA.