Czy przydatne?

Co to jest Charles Chaplin

Co oznacza CHAPLIN CHARLES: aktor i reżyser pochodzenia z angielskiego:, tworzący w Stanach Zjednoczonych. Stworzył typ komiczny - postać Charliego (wąsik, melonik, laseczka, za spore buty), charakterystyczny dla jego filmów wykonywanych po 1915 (Charlie bokserem, Charlie włóczęgą). Postać małego człowieka z czasem zdobyła cechy tragikomiczne, a jego perypetie - sedno socjalny. Zrealizowany w 1921 r. pierwszy video pełnometrażowy Brzdąc przyniósł Ch. sławę i uznanie krytyki. Szczyt jego twórczości stanowią arcydzieła kina niemego: Gorączka złota i Cyrk (Oscar w 1928). W latach 30. powstały dwa ogromne filmy o wymowie społ.: Światła wielkiego miasta i Dzisiejsze czasy, w 1940 - antyfaszystowski video Dyktator. Kolejne dzieła Ch. są satyrą na społeczeństwo burżuazyjne (Monsieur Verdoux, Światła rampy). Od 1953 r. Ch. zamieszkał w Szwajcarii, pracując nad pamiętnikami Moja autobiografia (1964). W 1971 r. za całokształt osiągnięć został nagrodzony Oscarem

Czym jest Chaplin Charles znaczenie w Słownik pisownia C .

Wyraz Collage:
Co znaczy polegająca na naklejaniu, komponowaniu na płaszczyźnie różnych pozamalarskich i malarskich przedmiotów; w c. łączy się i montuje różne techniki, co pozwala na uzyskanie faktury i efektów chaplin charles.
Wyraz Czterdzieści I Cztery:
Co znaczy wykorzystana w funkcji szyfru cyfrowego w charakterze imienia . Nazywa tak przyszłego obrońcę, zbawcę Polski, wskrzesiciela narodu ks. Piotr: Z matki obcej: krew jego dawne bohatery, / a imię jego chaplin charles.
Wyraz Czarownice:
Co znaczy wiedźmy, te, które wiedzą, stosują praktyki magiczne, znachorki. Pomawiano je o przymierze z diabłem, rzucanie czarów, czynienie uroków, zatruwanie wody w studniach, pomaganie albo szkodzenie w magii chaplin charles.
Wyraz Casanova Di Seingalt Giovanni Giacomo:
Co znaczy piszący po franc.; popularność zdobył jako uwodziciel kobiet, awanturnik, którego przygody miłosne znane były w ówczesnej Europie. Opublikował powieść fantastyczną Icosamron (1788), lecz sławę chaplin charles.
Wyraz Czasopisma Literackie:
Co znaczy 1945 r.) poświęcone problematyce literackiej. Do głownych cz.l. PRL należały: Odrodzenie (1944), Kuźnica (1945), Twórczość (1950), Życie Literackie i katolickie: Tygodnik Powszechny (1945) i chaplin charles.