Czy przydatne?

Co to jest Cenzura

Co oznacza CENZURA: 1) kontrola publikacji, filmów, audycji radiowych, widowisk i tym podobne dokonywana poprzez organy państwowe oceniające je pod względem prawnym, moralnym, obyczajowym, niekiedy politycznym. C. może oznaczać także krytykę czegoś; 2) świadectwo szkolne; 3) w prawie kanonicznym ogólna nazwa kar kośc.; 4) w psychoanalizie wew. system przesuwania do podświadomości niektórych przeżyć, które funkcjonują w dalszym ciągu jako kompleksy
Wyraz Chimera:
Co znaczy potwór przedstawiany przeważnie w formie lwa z głową kozy i wężem w miejsce ogona; 2) czasopismo lit.-artyst., wyróżniające się wysokim poziomem graficznym, wydawane poprzez Z. Przesmyckiego cenzura co to jest.
Wyraz Cerber:
Co znaczy strzegący bram do podziemnego świata zmarłych, pozwalał wszystkim na swobodne wejście, lecz uniemożliwiał opuszczenie Hadesu; w przenośni - czujny i srogi strażnik, krępujący swobodę poruszania cenzura definicja.
Wyraz Coleridge Samuel Taylor:
Co znaczy pisarz, myśliciel i krytyk, należał do kręgu romantycznego obrazowania, tak zwany szkoły jezior. Wydany razem z W. Wordsworthem tom Ballady liryczne (1798), uznany za manifest z angielskiego cenzura co znaczy.
Wyraz Centaury:
Co znaczy żyjące w górach Tesalii, wyobrażane w formie półludzi - półkoni, których rozboje i porwania przyniosły im niedobrą sławę. Walki c. stały się jednym z motywów sztuki starożytnej (między innymi rzeźby cenzura słownik.
Wyraz Choromański Michał:
Co znaczy nowelista, dramaturg. Debiutował jako publicysta w jęz. ros. Autor wielu powieści, między innymi Biali bracia (1931), Szpital Czerwonego Krzyża (1959), Dygresje na temat kaloszy (1966), W rzecz cenzura znaczenie.

Czym jest cenzura znaczenie w Słownik pisownia C .

  • Dodano:
  • Autor: