Czy przydatne?

Co to jest Centaury

Co oznacza CENTAURY: dzikie istoty żyjące w górach Tesalii, wyobrażane w formie półludzi - półkoni, których rozboje i porwania przyniosły im niedobrą sławę. Walki c. stały się jednym z motywów sztuki starożytnej (między innymi rzeźby Partenonu w Atenach, malarstwo ścienne w Pompejach) i nowożytnej (między innymi Michał Anioł, A. Rodin, P.P. Rubens)

Czym jest centaury znaczenie w Słownik pisownia C .


Wyraz Cassirer Ernst
Co znaczy filozof niem. pochodzenia żyd., artysta nowoczesnej filozofii kultury, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli ruchu neokantowskiego. Kulturę postrzegał z.
Wyraz Castiglione Baldassare
Co znaczy wł. poeta i dyplomata, autor ważnego dzieła lit. parenetycznej Dworzanin (1528). Ujęte w 4 księgach rozmowy dam, panów, księży i twórców tworzą ideał człowieka.
Wyraz chór w dramacie
Co znaczy pierwotnie występy śpiewaków i tancerzy w starożytnej Grecji uświetniające uroczyste obchody Dionizji; w antycznej tragedii jego pieśni wypełniały przerwy.
Wyraz chronologia w językoznawstwie
Co znaczy bazuje na ustaleniu pojawienia się danego zjawiska jęz. w kolejności czasowej; ma szerokie wykorzystanie w gramatyce hist., na przykład opierając się na faktów.
Wyraz Chaplin Charles
Co znaczy aktor i reżyser pochodzenia z angielskiego:, tworzący w Stanach Zjednoczonych. Stworzył typ komiczny - postać Charliego (wąsik, melonik, laseczka, za spore.