Czy przydatne?

Co to jest Antonio Canova

Co oznacza CANOVA ANTONIO: rzeźbiarz wł., kluczowy przedstawiciel europejskiego neoklasycyzmu, uznawany poprzez współczesnych za pierwszego rzeźbiarza Europy; pracował na zamówienie wielu władców, między innymi dla Napoleona (słynna rzeźba Paulina Borghese). Łączył inspiracje rzeźby antycznej z wdziękiem rzeźby barokowej. Jego klasycystyczna stylistyka (na przykład w grobowcach, budowlach) wywarła wpływ na rzeźbę europ. XIX w
Wyraz Copeau Jacques:
Co znaczy aktor, krytyk i eseista. Reformator franc. teatru; artysta teatru Vieux-Colombier w Paryżu, założyciel (w 1919) szkoły aktorskiej przy tym teatrze i zespołu Les Cipiaux w Burgundii (1924). Artysta canova antonio co to jest.
Wyraz Cykl Literacki:
Co znaczy skład większej całości, połączone: tematyką - Trylogia H. Sienkiewicza; tytułem - W poszukiwaniu straconego czasu M. Prousta; bohaterem - Komedia ludzka H. Balzaka; motywem - Nad głębiami A. Asnyka canova antonio definicja.
Wyraz Cyryl I Metody:
Co znaczy z Moraw, którzy w IX w. odegrali najważniejszą rolę dla rozwoju jęz., piśmiennictwa i kultury narodów słowiańskich. Cyryl (827-869, właśc. imię Konstanty) - artysta najstarszego alfabetu, pisma canova antonio co znaczy.
Wyraz Czajkowski Michał Zw. Sadyk Pasza:
Co znaczy działacz polit., uczestnik stworzenia listopadowego, potem emigracyjnych organizacji, jedną z nich reprezentował w Turcji. Idea odrodzenia dawnej Kozaczyzny jako szansy dla Polski znajduje canova antonio słownik.
Wyraz Cnoty:
Co znaczy życia moralnego człowieka. C. dzielimy na naturalne (kardynalne) i nadprzyrodzone (ewangeliczne). C. kardynalne, zakorzenione w naturze człowieka, rozwijają się poprzez stałe ćwiczenie, stanowią canova antonio znaczenie.

Czym jest Canova Antonio znaczenie w Słownik pisownia C .

  • Dodano:
  • Autor: