Czy przydatne?

Co to jest Antonio Canova

Co oznacza CANOVA ANTONIO: rzeźbiarz wł., kluczowy przedstawiciel europejskiego neoklasycyzmu, uznawany poprzez współczesnych za pierwszego rzeźbiarza Europy; pracował na zamówienie wielu władców, między innymi dla Napoleona (słynna rzeźba Paulina Borghese). Łączył inspiracje rzeźby antycznej z wdziękiem rzeźby barokowej. Jego klasycystyczna stylistyka (na przykład w grobowcach, budowlach) wywarła wpływ na rzeźbę europ. XIX w

Czym jest Canova Antonio znaczenie w Słownik pisownia C .


Wyraz Constable John
Co znaczy rysownik z angielskiego: uważany w okolicy W. Turnera za jednego z najlepszych pejzażystów. Jego dzieła wywarły wielki wpływ między innymi na pejzażystów ze.
Wyraz Castiglione Baldassare
Co znaczy wł. poeta i dyplomata, autor ważnego dzieła lit. parenetycznej Dworzanin (1528). Ujęte w 4 księgach rozmowy dam, panów, księży i twórców tworzą ideał człowieka.
Wyraz comploratio
Co znaczy w antycznej liryce żałobnej żal po zgonu osoby bliskiej; w pol. literaturze odpowiednikiem komploracji są Treny J. Kochanowskiego.
Wyraz czasopisma literackie
Co znaczy współczesne (po 1945 r.) poświęcone problematyce literackiej. Do głownych cz.l. PRL należały: Odrodzenie (1944), Kuźnica (1945), Twórczość (1950), Życie.
Wyraz Confiteor
Co znaczy 1) manifest pol. modernizmu sformułowany w programowym artykule S. Przybyszewskiego i ogłoszony na łamach krakowskiego czasopisma Życie (1899); był wyraźną.