Czy przydatne?

Co to jest Literatura Brukowa

Co oznacza BRUKOWA LITERATURA: nazwa ukształtowana w publicystyce na przełomie
XIX i XX w., znaczy wydawnictwa nie spełniające wymagań norm estetycznych i walorów kształcących lit. Popularnym gat. b.l. stała się nareszcie ubiegłego wieku powieść zeszytowa, łącząca przedmioty romansu, przygody, sensacji. Wydawnictwa b.l. przejmują niekiedy cechy książki odpustowej (na przykład senniki), aktualnie niejednoznaczne walory mają komiksowe przeróbki utworów klasycznych

Czym jest brukowa literatura znaczenie w Słownik pisownia B .

Wyraz Bocheński Jacek:
Co znaczy dziennikarz. Debiutował zbiorem opowiadań Fiołki przynoszą nieszczęście (1949), później wydał tom publicystyki Z życia NRD (1951), opowiadanie Odpowiednio z prawem (1952), zestaw reportaży Podróż i brukowa literatura.
Wyraz Budda, Właśc. Siddhartha Gautama:
Co znaczy rel. azjatyckiej ( buddyzm) zwany Siakjamuni (sanskr. asceta z rodu Siakjów), żył w płn. Indiach w VI w. przed naszą erą Poprzez 7 lat wędrówki poszukiwał prawdy, doznał oświecenia (bodhi) i nazwany brukowa literatura.
Wyraz Braque Georges:
Co znaczy grafik i rzeźbiarz, w okolicy P. Picassa jeden z głównych artystów kubizmu. Początkowo zainteresowany fowizmem, wspólnie z przyjacielem O. Frieszem tworzył jedne z ciekawszych prac tego kierunku. Pod brukowa literatura.
Wyraz Boznańska Olga:
Co znaczy związana z Monachium; realistyczne portrety przyniosły jej podziw odbiorców, wysokie oceny i odznaczenia jury za granicą. W Polsce początkowo nie zdobyła uznania. Od 1898 r. tworzyła w Paryżu; uczyła brukowa literatura.
Wyraz Burleska:
Co znaczy satyr., złączający patos z pospolitością, zawierający przedmioty błazenady, karykatury, niekiedy wulgarności; posługujący się parodią, groteską, trawestacją. B. pojawiła się w lit. wł. w XVI w brukowa literatura.