Czy przydatne?

Co to jest Tytułowy Bohater

Co oznacza BOHATER TYTUŁOWY: bohater utworu wymieniony w tytule; może być jednocześnie bohaterem kluczowym, na przykład Latarnik
H. Sienkiewicza, albo nim nie być, na przykład Pan Tadeusz A. Mickiewicza; może także w ogóle się nie pojawić w toku zdarzeń, na przykład Czekając na Godota S. Becketta

Czym jest bohater tytułowy znaczenie w Słownik pisownia B .

Wyraz Brăncuşi Constantin:
Co znaczy od 1904 działający w Paryżu, początkowo tworzył pod sporym wpływem A. Rodina. Artysta abstrakcyjnej rzeźby organicznej, w okolicy H. Moorea kluczowy przedstawiciel tego kierunku, tworzył rzeźby bohater tytułowy.
Wyraz Beatrycze:
Co znaczy którą z dala podziwiał; jej wizerunek utrwalony w dwóch znamienitych dziełach wł. poety stał się inspiracją twórczą dla wielu późniejszych autorów. W Vita nuova B. symbolizuje najlepszą piękność bohater tytułowy.
Wyraz Bachelard Gaston:
Co znaczy teoretyk edukacji, krytyk lit. Łączył zainteresowania filoz. z naukami ścisłymi i lit. W 1930 r. został prof. filozofii na uniwersytecie w Dijon, w 1940 prof. historii filozofii edukacji na Sorbonie bohater tytułowy.
Wyraz Brecht Bertolt:
Co znaczy pisarz, prozaik, reżyser, teoretyk teatru. Z żoną, aktorką H. Veigel, zał. i kierował w Berlinie światowej sławy zespołem teatralnym Berliner Ensemble (do 1956). Debiutował balladą antywojenną bohater tytułowy.
Wyraz Buńuel Luis:
Co znaczy filmowy tworzący raczej w Meksyku i we Francji. W latach 1928 i 1930 zrealizował (wg scenariusza S. Dalego) dwa filmy - manifesty surrealizmu w sztuce filmowej: Psa andaluzyjskiego i Złoty Wiek. Po bohater tytułowy.