Czy przydatne?

Co to jest Józef Bliziński

Co oznacza BLIZIŃSKI JÓZEF: prozaik, komediopisarz; debiutem komediowym Imieniny (pierwotny tytuł Konkurenci, 1860) zapoczątkował pewien model dramaturgiczny; korzystając z własnych doświadczeń, kreślił w swych utworach portrety obyczajowe pol. szlachty. W repertuarach teatrów pozostały jego komedie Pan Damazy (1878) i Rozbitki (1882). Oprócz lit. interesowała go również etnografia i badania nad jęz., czego efektem stała się robota Barbaryzmy i dziwolągi językowe (1888)

Czym jest Bliziński Józef znaczenie w Słownik pisownia B .


Wyraz Beckett Samuel
Co znaczy franc. dramaturg pochodzenia irl., piszący po franc. i z angielskiego: Laureat Nagrody Nobla (1969). Od 1937 r. mieszkał w Paryżu; tłumacz i uczeń J. Joycea. W.
Wyraz Baka Józef
Co znaczy pisarz późnego baroku, jezuita związany z Akademią Wileńską, kaznodzieja. Pisał po pol. i po z łaciny Jego mistrzowska synteza stylizacji groteskowej z.
Wyraz Berliner Ensemble
Co znaczy teatr założony w 1949 r. poprzez B. Brechta i jego żonę H. Weigel w Berlinie. W latach 50. był znanym ośrodkiem myśli teatralnej i tak zwany teatru epickiego.
Wyraz budowa słowotwórcza wyrazu
Co znaczy struktura wzajemnie powiązanych ze sobą cząstek, z których złożona jest słowo, jest to morfemów. Przy analizie wyrazu rozpoznajemy podstawę słowotwórczą, którą.
Wyraz Benni Tytus
Co znaczy językoznawca, znakomity specjalista fonetyki. Autor wielu nauk. prac, między innymi Akcent polski. Spostrzeżenia i pomiary (1916), Fonetyka opisowa w gramatyce.