Czy przydatne?

Co to jest Biblioteka

Co oznacza BIBLIOTEKA: organizacja powołana do gromadzenia, opracowywania, przechowywania i udostępniania książek, czasopism, druków ulotnych, rękopisów. Zakładane od III tysiąclecia przed naszą erą (Egipt, Chiny, Asyria, Babilonia) przy świątyniach i na dworach; pierwsze o charakterze publicznym już w III w. (Biblioteka Aleksandryjska); postęp w X w. (Kordoba, Kair); od XI w. uniwersyteckie w Europie (Bolonia, Paryż, Oksford). W Polsce gromadziły księgi liturg. i administracyjno-kośc. przy katedrach i klasztorach w XI i XII w. Świecki charakter miały już w XIII w.; od 1364 datuje się start pol. księgozbioru uniwersyteckiego przy Akademii Krakowskiej. W XVI w. pojawiają się zbiory magnackie, uczelniane, miejskie albo gmin wyznaniowych (na przykład Pińczów, Raków). Początki nowożyt. bibliotekarstwa pol. przypadają na w. XVIII, wspólnie z otwarciem Biblioteki Załuskich

Czym jest biblioteka znaczenie w Słownik pisownia B .

Wyraz Baśń:
Co znaczy którego fabuła, zdarzenia, postacie są rodem z krainy wyobraźni; przekazujący czytelnikowi istotne myśli, pouczenia, przesłania. Przeważnie b. zaczyna się od zdania: Za górami, za lasami, za biblioteka.
Wyraz Barwa Dźwięku:
Co znaczy fundamentalnych cech wrażeniowych dźwięku pozwalająca na szeregowanie dźwięków pod względem ich ostrości, jasności, dźwięczności i tak dalej i ich rozróżnianie mimo jednakowej wysokości, głośności i biblioteka.
Wyraz Bacon Francis:
Co znaczy stanu, filozof i eseista; artysta sposoby naukowej indukcji. W dociekaniach nauk. głosił konieczność współdziałania doświadczenia i rozumu. Naukę pojmował jako siłę wiodącą do postępu społ. i biblioteka.
Wyraz Burns Robert:
Co znaczy angielskiego: piszący po szkocku, jeden z prekursorów romantyzmu. Inspiracją dla jego twórczości były ludowe opowieści i legendy szkockie, co znalazło słowo w tytule Poematy pisane raczej szkockim biblioteka.
Wyraz Biografistyka:
Co znaczy lit., twórców, naukowców, postaci hist., ujęte w formę powieściową, zakładające ze strony biografisty zainteresowanie bohaterem, swobodne w doborze faktów, wykorzystujące również wydarzenia biblioteka.