Czy przydatne?

Co to jest Narodowa Biblioteka

Co oznacza BIBLIOTEKA NARODOWA: centralna biblioteka państwowa z siedzibą w Warszawie, organizowana od 1919, otwarta w 1930, fundamentem jej zasobów były między innymi rewindykowane zbiory bibliotek wywiezionych do Rosji w okresie zaborów i kolekcje z Rapperswilu i Paryża. Spore zniszczenia wojenne dotknęły między innymi zbiory rapperswilskie, rękopisy, stare druki i muzykalia. Obecna działalność B.N. dotyczy gromadzenia i udostępniania zbiorów, prac bibliograficznych, badawczych, informacji, poradnictwa, wydawnictwa i normalizacji

Czym jest Biblioteka Narodowa znaczenie w Słownik pisownia B .

Wyraz Bezokolicznik:
Co znaczy czasownika, nieokreślona co do kategorii, czasu, osoby, liczby i rodzaju; wykładnikiem morfol. b. jest sufiks fleks. -ć, na przykład czyta-ć, śpiewa-ć, malowa-ć. B. w jęz. stpol. miał dwa zakończenia biblioteka narodowa.
Wyraz Biogram:
Co znaczy albo w encyklopedii, w zwięzłej formie przedstawiający główne fakty z życia, twórczości i działalności danej osoby, na przykład Kochanowski Jan [w:] Poezja polska. Przewodnik encyklopedyczny biblioteka narodowa.
Wyraz Bradbury Ray:
Co znaczy powieściopisarz, klasyk science fiction. Akcja powieści 451 Fahrenheita (1957) rozgrywa się w świecie, gdzie posiadanie i czytanie książek są surowo zabronione, z kolei cykl tematycznie powiązanych biblioteka narodowa.
Wyraz Brunelleschi Filippo:
Co znaczy rzeźbiarz wł., z wykształcenia złotnik, zajmował się także mechaniką, matematyką, geometrią. Opracował zasady renesansowej perspektywy linerarnej; autor pierwszych budowli renesansowych (Ospedale biblioteka narodowa.
Wyraz Buczkowski Leopold:
Co znaczy grafik, związany do wojny między innymi z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Debiutował powieścią Wertepy (1947), nowatorską, opowiadającą o wielonarodowościowej społeczności kresowej; autor biblioteka narodowa.