Czy przydatne?

Co to jest Bestiariusz

Co oznacza BESTIARIUSZ: zwierzyniec, zwykle średniowieczne iluminowane dzieło, pisane wierszem albo prozą z alegorycznym komentarzem, z przesłaniem parenetycznym, opisujące realne albo fantastyczne zwierzęta, obecne między innymi w dziele S. Placitusa, w ilustracjach do traktatów filoz., w Biblii (Ap); w lit. pol. między innymi w Zwierzyńcu M. Reja, w Marii A. Malczewskiego, w Panu Tadeuszu A. Mickiewicza, w Quo vadis H. Sienkiewicza, w literaturze S. Barańczaka; również w sztukach plastycznych, na przykład w malarstwie H. Boscha i R. Savery

Czym jest bestiariusz znaczenie w Słownik pisownia B .

Wyraz Brukowa Literatura:
Co znaczy w publicystyce na przełomie XIX i XX w., znaczy wydawnictwa nie spełniające wymagań norm estetycznych i walorów kształcących lit. Popularnym gat. b.l. stała się nareszcie ubiegłego wieku powieść bestiariusz.
Wyraz Bellotto Bernardo Zw. Canaletto:
Co znaczy działający w Wenecji, Dreźnie (nadworny rysownik króla Augusta III), Wiedniu, Monachium. Od 1767 r. do końca życia pracował na zaproszenie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w Warszawie bestiariusz.
Wyraz Broch Hermann:
Co znaczy treścią swej twórczości uczynił system rozpadu wartości w niem. społeczeństwie. W 1. poł. XX w. opublikował trylogię Lunatycy (1931-32), najwyżej cenioną w jego dorobku powieść zgon Wergilego (1945 bestiariusz.
Wyraz Bread And Puppet Theatre:
Co znaczy i Lalki zał. w 1961 r. w Nowym Jorku poprzez niem. plastyka i reżysera P. Schumanna. W pierwszym okresie Schumann tworzył widowiska uliczne na kanwie obecnych wydarzeń polit. i społ. (na przykład bestiariusz.
Wyraz Bergman Ingmar:
Co znaczy filmowy i teatralny, mistrz kina autorskiego, dramaturg, poeta. Zrealizował 48 filmów (debiutował Kryzysem w 1945), około 140 spektakli teatralnych i telewizyjnych, opery, słuchowiska radiowe. Jest bestiariusz.