Czy przydatne?

Co to jest Bartolommeo Berrecci

Co oznacza BERRECCI BARTOLOMMEO: wł. architekt i rzeźbiarz. Wykształcenie zyskał w rodzinnej Florencji, potem w Rzymie. Nadworny architekt i rzeźbiarz Zygmunta I Starego; autor kaplicy Zygmuntowskiej na Wawelu i nagrobka królewskiego. Kierował rekonstrukcją zniszczonej w okresie pożaru części zamku, reprezentacyjnych komnat, w tym Sali Poselskiej do dziś zwracającej uwagę pięknem kasetonów

Czym jest Berrecci Bartolommeo znaczenie w Słownik pisownia B .

Wyraz Buckle Henry Thomas:
Co znaczy historyk kultury i socjolog, czołowy przedstawiciel pozytywizmu; przyjętą sposobem badań potwierdzał znaczenie pozytywistycznego scjentyzmu. W nawiązaniu do koncepcji Comtea w badaniach hist berrecci bartolommeo.
Wyraz Barok W Sztuce:
Co znaczy nastąpił ekspansywny postęp wielu gałęzi sztuk plastycznych (malarstwo, rzeźba, architektura, grafika, rzemiosło artystyczne), urbanistyki, muzyki. B. zakładał powiązanie wszystkich sztuk w całość. B berrecci bartolommeo.
Wyraz Buddyzm:
Co znaczy której założycielem był Budda (VI w. p.n.e); pojawił się w Indiach na granicy z Nepalem, a w dalszym ciągu upowszechnił w różnych odmianach w wielu państwach azjatyckich; od wyznawców wymaga berrecci bartolommeo.
Wyraz Beletrystyka:
Co znaczy w szczególności powieściowej i nowelistycznej, o różnorodnej tematyce, pisane wierszem albo prozą. W znaczeniu współcz. - utwory narracyjno-fabularne, gdzie najczęstszym tematem jest historia berrecci bartolommeo.
Wyraz Bocheński Józef Maria:
Co znaczy dominikanin, prof. uniwersytetu we Fryburgu, rektor wydziału filozofii; zajmował się hist. filozofii, filozofią analityczną. Znakomity znawca logiki starożytnej, średniowiecznej i teologii, artysta berrecci bartolommeo.