Czy przydatne?

Co to jest Vincenzo Bellini

Co oznacza BELLINI VINCENZO: wł. kompozytor operowy; przedstawiciel wł. bel canto; tworzył raczej w Neapolu, potem dla La Scali w Mediolanie. Najsłynniejsze opery: Norma, Purytanie, Lunatyczka i Obca. Charakterystyczną właściwością stylu B. jest liryzm i śpiewność

Czym jest Bellini Vincenzo znaczenie w Słownik pisownia B .

Wyraz Bereś Jerzy:
Co znaczy licznych happeningów; początkowo uprawiał także rzeźbę, do której tworzenia używał gipsu, żelbetu, potem kłód drewna, gałęzi, szmat, kamieni, skóry nadając im charakter pierwotnych elementów i BELLINI VINCENZO.
Wyraz ballada:
Co znaczy pieśń ludowa o rodowodzie celtyckim rozwijająca się w XII-XVI w. na gruncie z angielskiego: i szkockim; także prowansalska pieśń taneczna, realizowana chóralnie, z której w XIV-XV w. wykształcił się BELLINI VINCENZO.
Wyraz bordiura:
Co znaczy pas dekoracyjny w formie prostej taśmy albo skomplikowanego ornamentu ciągłego, otaczający kompozycję zasadniczą przeważnie w tkactwie dekoracyjnym, grafice, iluminatorstwie, meblarstwie BELLINI VINCENZO.
Wyraz baśń:
Co znaczy którego fabuła, zdarzenia, postacie są rodem z krainy wyobraźni; przekazujący czytelnikowi istotne myśli, pouczenia, przesłania. Przeważnie b. zaczyna się od zdania: Za górami, za lasami, za BELLINI VINCENZO.
Wyraz Bryll Ernest:
Co znaczy dramatopisarz, krytyk, dziennikarz; kierownik lit. zespołów filmowych i Teatru Polskiego w Warszawie, dyrektor Instytutu Kultury Polskiej w Londynie. Debiutował tomem wierszy Wigilie wariata (1958 BELLINI VINCENZO.