Czy przydatne?

Co to jest Zdzisław Beksiński

Co oznacza BEKSIŃSKI ZDZISŁAW: rysownik, malarz, rzeźbiarz i fotografik, z wykształcenia architekt. Twórczość artystyczną zaczął od abstrakcyjnej, eksperymentalnej fotografii, kolaży i rysunku. Tworzył także z blachy i drutu abstrakcyjne kompozycje przypominające reliefy. W l. 60. ukształtował własny indywidualny styl w malarstwie. Jego obrazy o kunsztownym rysunku i wyrafinowanej kolorystyce przedstawiają biologiczne formy, zjawy i majaki ze snów, twory wyobraźni zbudowane z charakterystycznych biologicznych materii i fragmentów postaci; odrealnione, widmowe, zamglone, jakby pokatastroficzne, zetlałe, oplecione pajęczyną pejzaże. Obrazy, zawsze bez tytułu, powtarzają niezmiennie ten sam, przedstawiony na różne metody motyw

Czym jest Beksiński Zdzisław znaczenie w Słownik pisownia B .


Wyraz bel canto
Co znaczy 1) metoda wokalna rozwinięta w XIX w. we Włoszech, gdzie na pierwszy plan wysuwa się sprawność techniczną i piękny śpiew. Związana z tradycją tak zwany szkoły.
Wyraz Babilon
Co znaczy hebr. Babel - miasto w Mezopotamii nad Eufratem. Wg Biblii jego sławna wieża stała się symbolem pychy (Rdz 11, 1-9); również znak potęgi miasta zła, potem.
Wyraz Boznańska Olga
Co znaczy malarka początkowo związana z Monachium; realistyczne portrety przyniosły jej podziw odbiorców, wysokie oceny i odznaczenia jury za granicą. W Polsce.
Wyraz bohater negatywny
Co znaczy postać lit., która uosabia wartości i prezentuje postawy sprzeczne z oczekiwaniami narratora i odbiorcy; występuje we wszystkich rodzajach lit., na przykład.
Wyraz ballada
Co znaczy pierwotnie epicka pieśń ludowa o rodowodzie celtyckim rozwijająca się w XII-XVI w. na gruncie z angielskiego: i szkockim; także prowansalska pieśń taneczna.