Czy przydatne?

Co to jest Samuel Beckett

Co oznacza BECKETT SAMUEL: franc. dramaturg pochodzenia irl., piszący po franc. i z angielskiego: Laureat Nagrody Nobla (1969). Od 1937 r. mieszkał w Paryżu; tłumacz i uczeń J. Joycea. W okresie wojny związany z Ruchem Oporu. Był autorem powieści (Wall, Molloy umiera, Nienazywalne), zasłynął jednak w pierwszej kolejności jako dramaturg. Sztuki Czekając na Godota (1952), Końcówka (1957), Ostatnia taśma Krappa (1959), Radosne dni (1959), Wyludniacz (1966) wywarły wielki wpływ na współcz. teatr na świecie. Był jednym z artystów teatru absurdu; w dramatach ukazywał bezsens ludzkiej egzystencji, beznadziejność i wyobcowanie. Jego nowatorska dramaturgia, która jest metaforyczną, poetycką, a zarazem metafizyczną refleksją nad kondycją ludzką w tragicznym i złożonym współczesnym świecie, stawia wysokie wymogi reżyserom i aktorom

Czym jest Beckett Samuel znaczenie w Słownik pisownia B .

Wyraz Białoszewski Miron:
Co znaczy dramatopisarz, tłumacz z węg. W okresie wojny zdał maturę i studiował polonistykę na sekretnych kompletach Uniwersytetu Warszawskiego. Po stworzeniu warszawskim wywieziony na przymusowe roboty do beckett samuel.
Wyraz Biblioteka:
Co znaczy powołana do gromadzenia, opracowywania, przechowywania i udostępniania książek, czasopism, druków ulotnych, rękopisów. Zakładane od III tysiąclecia przed naszą erą (Egipt, Chiny, Asyria, Babilonia beckett samuel.
Wyraz Bunsch Karol:
Co znaczy dziennikarz, tłumacz. Najstarsze dzieje Polski zamknął cyklem zatytułowanym Powieści piastowskie, obejmującym Dzikowy skarb (1945), Tata i syn (1946), Imiennik (1949), Zdobycie Kołobrzegu (1952 beckett samuel.
Wyraz Beuys Joseph:
Co znaczy malarz, artysta performance, przedstawiciel europ. awangardy twórczej w latach 70. i 80. W trakcie II wojny światowej był pilotem Luftwaffe, strącony nad Krymem, ciężko ranny, został uratowany beckett samuel.
Wyraz Beethoven Ludwig Van:
Co znaczy flamandzkiego pochodzenia, pochodził z rodz. o tradycjach muzycznych, dostał staranne wykształcenie. Występował jako pianista wirtuoz między innymi u swojego protektora księcia K. Lichnowskiego beckett samuel.