Czy przydatne?

Co to jest Dźwięku Barwa

Co oznacza BARWA DŹWIĘKU: jedna z fundamentalnych cech wrażeniowych dźwięku pozwalająca na szeregowanie dźwięków pod względem ich ostrości, jasności, dźwięczności i tak dalej i ich rozróżnianie mimo jednakowej wysokości, głośności i czasu trwania. B.dź. może być wielowymiarowa, na przykład dźwięki mogą być równocześnie ostre, jasne i chropowate; w muzyce odgrywa szczególną rolę począwszy od twórczości impresjonistów, którzy stosowali tak zwany barwne plamy dźwiękowe na przykład utwory A. Weberna i A. Schnberga; fundamentalny środek wyrazu w muzyce elektronicznej

Czym jest barwa dźwięku znaczenie w Słownik pisownia B .

Wyraz Bartelski Lesław:
Co znaczy dziennikarz. Kluczowym tematem roztrząsanym poprzez B. w różnych formach twórczości są problemy wojenno- -okupacyjne jego pokolenia. Twórczość zaczyna poemat Przeciw zagładzie (1948), w dalszym ciągu barwa dźwięku.
Wyraz Bardini Aleksander:
Co znaczy dyrektor teatru, pedagog. Debiutował w latach 30. Studiował reżyserię pod kierunkiem między innymi L. Schillera. Po wojnie wyemigrował do Monachium i Montrealu, skąd wrócił w 1950 r. zaangażowany barwa dźwięku.
Wyraz Brecht Bertolt:
Co znaczy pisarz, prozaik, reżyser, teoretyk teatru. Z żoną, aktorką H. Veigel, zał. i kierował w Berlinie światowej sławy zespołem teatralnym Berliner Ensemble (do 1956). Debiutował balladą antywojenną barwa dźwięku.
Wyraz Bowaryzm:
Co znaczy rzeczywistości w sferę iluzji. Ustalenie pochodzi od tytułowej bohaterki powieści G. Flauberta Pani Bovary, której tragiczna historia związana jest z sentymentalną tęsknotą za niezwykłym uczuciem barwa dźwięku.
Wyraz Bizet Georges:
Co znaczy najwybitniejszych artystów franc. muzyki romantycznej. Tworzył w pierwszej kolejności opery; do w najwyższym stopniu popularnych należą Carmen, Poławiacze pereł i Piękne dziewczę z Perth; oprócz barwa dźwięku.