Czy przydatne?

Co to jest John Barth

Co oznacza BARTH JOHN: amer. powieściopisarz i eseista; w twórczości odwołuje się do tradycji lit.; jego parodystyczne powieści psychol., utopijne i pseudohist. kwestionują sedno doświadczenia człowieka i możliwości poznawcze jęz. i lit. Jego Bakunowy faktor jest próbą rekonstrukcji historii stanu Maryland, w Sabbatical parodiuje równocześnie powieść przygodową, podróżniczą i romans, w Listach przywołuje bohaterów poprzednich powieści, aby rozmawiali z autorem. Znaczne miejsce w twórczości B. mają eseje zawierające rozważania między innymi o poszukiwaniach artystycznych (poezja wyczerpana, 1967) i nowych osiągnięciach w powieści (Postmodernizm - poezja odnowy, 1980)

Czym jest Barth John znaczenie w Słownik pisownia B .

Wyraz Berliner Ensemble:
Co znaczy 1949 r. poprzez B. Brechta i jego żonę H. Weigel w Berlinie. W latach 50. był znanym ośrodkiem myśli teatralnej i tak zwany teatru epickiego; miał spory wpływ na kształtowanie przemian teatru nie barth john.
Wyraz Barbaryzmy:
Co znaczy konstrukcja składniowa obce danemu jęz., niewłaściwe mu, przeniesione z innego jęz., na przykład kajet zam. zeszyt (rusycyzm), szukam za butami zam. szukam butów (germanizm), ukazuje zam. opisuje barth john.
Wyraz Buddyzm:
Co znaczy której założycielem był Budda (VI w. p.n.e); pojawił się w Indiach na granicy z Nepalem, a w dalszym ciągu upowszechnił w różnych odmianach w wielu państwach azjatyckich; od wyznawców wymaga barth john.
Wyraz Brunelleschi Filippo:
Co znaczy rzeźbiarz wł., z wykształcenia złotnik, zajmował się także mechaniką, matematyką, geometrią. Opracował zasady renesansowej perspektywy linerarnej; autor pierwszych budowli renesansowych (Ospedale barth john.
Wyraz Babel Isaak:
Co znaczy dramatopisarz, syn żyd. kupca z Odessy, w wyniku stalinowskich represji aresztowany w 1939, rok potem rozstrzelany. Jego osobistych doświadczeń żołnierskich wojny pol.-radzieckiej 1919-20 i pracy barth john.