Czy przydatne?

Co to jest Aleksander Bardini

Co oznacza BARDINI ALEKSANDER: aktor, reżyser, dyrektor teatru, pedagog. Debiutował w latach 30. Studiował reżyserię pod kierunkiem między innymi L. Schillera. Po wojnie wyemigrował do Monachium i Montrealu, skąd wrócił w 1950 r. zaangażowany jako aktor i reżyser do Teatru Polskiego w Warszawie. Występował w wielu filmach tworząc znakomite kreacje aktorskie oparte na powściągliwej w zewnętrznym wyrazie grze. Popularyzator kultury artystycznej, szczególnie muzycznej; wybitny reżyser - interpretator dramatu psychol. i teatru muzycznego, znakomity pedagog związany gł. z warszawską szkołą teatralną, gdzie przygotował między innymi Lekcje piosenki i Ćwiczenia z Szekspira. Jako artysta idei konkursu przyczynił się do powstania wrocławskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej

Czym jest Bardini Aleksander znaczenie w Słownik pisownia B .

Wyraz Bogowie Greccy:
Co znaczy ziemi; Hera - żona Zeusa, patronka małżeństw; Hades - opiekun państwa zmarłych; Posejdon - król morza; Demeter - bogini ziemskich urodzajów; synowie Hery: Hefajstos - patron rzemiosła i Ares bardini aleksander.
Wyraz Bogowie Egiptu:
Co znaczy królestwa, dzięki czemu króla uważano za wcielenie H. na ziemi, przedstawiano go w formie sokoła albo człowieka z głową sokoła; Re (Ra) - bóg słońca, prawodawca i stworzyciel życia; Anutis - bóg bardini aleksander.
Wyraz Bezokolicznik:
Co znaczy czasownika, nieokreślona co do kategorii, czasu, osoby, liczby i rodzaju; wykładnikiem morfol. b. jest sufiks fleks. -ć, na przykład czyta-ć, śpiewa-ć, malowa-ć. B. w jęz. stpol. miał dwa zakończenia bardini aleksander.
Wyraz Bogurodzica:
Co znaczy incipitu najstarszy zachowany zabytek językowy, arcydzieło liryki pol. średniowiecza (XIII w.). Zachowany anonimowy przekaz (zwany kcyńskim, rękopis Bibl. Jagielloń., sygn. 1619) obejmuje dwie bardini aleksander.
Wyraz Bałucki Michał:
Co znaczy prozaik, dziennikarz. Na kartach powieści Przebudzenie (1864) i Młodzi i starzy (1866) próbował poddać radykalnej ocenie walki powstańcze i represje. Jako propagator pozytywistycznych haseł wystąpił bardini aleksander.