Czy przydatne?

Co to jest Stanisław Baliński

Co oznacza BALIŃSKI STANISŁAW: pisarz, prozaik, tłumacz. Pracował w wielu placówkach dyplomatycznych. Do zgonu mieszkał w Londynie, współpracując z sekcją polską Radia "Wolna Europa" i "Głosem Ameryki". Debiutował zbiorem nowel Miasto księżyców (1924); wydał między innymi tomy literaturze: Wieczór na Wschodzie (1928), Ogromna podróż (1941), Tamten brzeg nocy (1943), Trzy poematy o Warszawie (1945), Wiersze emigracyjne (1981). W literaturze wykorzystywał motywy romantyczne, realizował skamandrycki wzorzec poetyki. Poza twórczością poetycką ogłosił także zestaw felietonów Antrakty, a więc notatki o życiu i sztuce w drugiej połowie XX wieku w Londynie (1978); sztukę Polka prosto z państwie (1977). Tłumaczył z jęz. z angielskiego:, franc., wł. i ros. Laureat nagrody Fundacji im. A. Jurzykowskiego (1970) i Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie

Czym jest Baliński Stanisław znaczenie w Słownik pisownia B .

Wyraz Botticelli Sandro, Właśc. Alessandro Di Mariano Filipepi:
Co znaczy renesansu. Żył i tworzył raczej we Florencji, związany z dworem Medyceuszów. Malował obrazy rel., mit., alegoryczne, portrety i freski, z których najsłynniejsze znajdują się w Kaplicy Sykstyńskiej w baliński stanisław.
Wyraz Budowa Dzieła Filmowego:
Co znaczy form audiowizualnych, pokazuje rzeczywistość w przestrzeni, w upływie czasu i z towarzyszącym jej dźwiękiem; utwór filmowy ma budowę warstwową. Zawiera przedmioty różnych sztuk - literatury, teatru baliński stanisław.
Wyraz Barbaryzmy:
Co znaczy konstrukcja składniowa obce danemu jęz., niewłaściwe mu, przeniesione z innego jęz., na przykład kajet zam. zeszyt (rusycyzm), szukam za butami zam. szukam butów (germanizm), ukazuje zam. opisuje baliński stanisław.
Wyraz Bohater Utworu:
Co znaczy istotny obiekt świata przedstawionego; jego dzieje konstruują fabułę, wpływają na przeżycia i reakcje odbiorcy dzieła. Z uwagi na udział b.u. w przebiegu zdarzeń wyróżniamy postacie kluczowe, uboczne baliński stanisław.
Wyraz Brodziński Kazimierz:
Co znaczy lit., krytyk lit., tłumacz, członek TPN, prof. lit. pol. na UW (od 1822). Autor prac teoretycznych, między innymi O klasyczności i romantyczności tudzież o duchu literaturze polskiej (1818), Listy o baliński stanisław.