Czy przydatne?

Co to jest Rosyjskie Balety

Co oznacza BALETY ROSYJSKIE: międzynarodowy zespół baletowy zał. poprzez S. Diagilewa, działający w pierwszej kolejności w Paryżu w latach 1909-29. B. R. ukształtowały styl współcz. sztuki baletowej

Czym jest Balety Rosyjskie znaczenie w Słownik pisownia B .

Wyraz Bohater Zbiorowy:
Co znaczy w utworze postaci, których dzieje tworzą obraz środowiska albo ekipy społ.; spotykany regularnie w prozie naturalistycznej, powieści socjalnej albo obyczajowej (na przykład Chłopi W. Reymonta), może balety rosyjskie.
Wyraz Berliner Ensemble:
Co znaczy 1949 r. poprzez B. Brechta i jego żonę H. Weigel w Berlinie. W latach 50. był znanym ośrodkiem myśli teatralnej i tak zwany teatru epickiego; miał spory wpływ na kształtowanie przemian teatru nie balety rosyjskie.
Wyraz Brzękowski Jan:
Co znaczy teoretyk sztuki. Od 1924 r. współpracował z Awangardą Krakowską i Zwrotnicą . W Paryżu (1928) stał się jednym ze współtwórców awangardy lit.-artystycznej, współred. pol.-franc. pisma LArt balety rosyjskie.
Wyraz Buck Pearl:
Co znaczy nowelistka amer., laureatka Nagrody Nobla (1938). Rodzice B. prowadzili działalność misyjną w Chinach, tam także spędziła połowę życia. Na stałe w stanach zjednoczonych ameryki zamieszkała w 1934 balety rosyjskie.
Wyraz Benavente Y Martinez Jacinto:
Co znaczy hiszp., laureat Nagrody Nobla (1922), członek hiszp. Akademii Nauk. Niezrównany mistrz dialogu scenicznego, autor ok. 150 sztuk teatralnych. Wyostrzony zmysł krytyczny i skłonności satyryczne miały balety rosyjskie.