Czy przydatne?

Co to jest Marcello Bacciarelli

Co oznacza BACCIARELLI MARCELLO: rysownik wł. W latach 1756-63 i ponownie od 1766 działał w Warszawie, dostał szlachectwo i tytuł malarza nadwornego, został kierownikiem Malarni na Zamku Królewskim (pierwszej w Polsce zawodowej szkoły malarskiej). Realizował politykę artystyczną króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Generalny dyrektor budowli królewskich, prof. na Oddziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warszawskiego. Jego twórczość reprezentuje typowy styl sztuki dworskiej, obejmuje portrety królewskie i dworskie, malarstwo alegoryczne, obrazy realistyczne, malarstwo hist. i o tematyce współcz. Spory zestaw prac B. znajduje się w Muzeum Narodowym i na Zamku Królewskim w Warszawie

Czym jest Bacciarelli Marcello znaczenie w Słownik pisownia B .

Wyraz Biblia Jakuba Wujka:
Co znaczy J.W. (1541-97); autor na podstawie pracy translatorskiej poprzedników stworzył własny przekład o wybitnym stylu lit. (t. 1: 1593, t. 2: 1594). B.J.W. inspirowała wielu artystów, między innymi P bacciarelli marcello.
Wyraz Brăncuşi Constantin:
Co znaczy od 1904 działający w Paryżu, początkowo tworzył pod sporym wpływem A. Rodina. Artysta abstrakcyjnej rzeźby organicznej, w okolicy H. Moorea kluczowy przedstawiciel tego kierunku, tworzył rzeźby bacciarelli marcello.
Wyraz Bogowie Egiptu:
Co znaczy królestwa, dzięki czemu króla uważano za wcielenie H. na ziemi, przedstawiano go w formie sokoła albo człowieka z głową sokoła; Re (Ra) - bóg słońca, prawodawca i stworzyciel życia; Anutis - bóg bacciarelli marcello.
Wyraz Bogowie Rzymscy:
Co znaczy i ziemi; Junona - jego żona opiekująca się małżeństwami i rodzinami; Pluton - pan świata zmarłych; Neptun - król mórz i oceanów; Wulkan - bóg ognia, pożarów i rzemiosł; Mars - patron wojen; Diana bacciarelli marcello.
Wyraz Borges Jorge Luis:
Co znaczy uniwersytetu w Buenos Aires, członek Argentyńskiej Akademii Literatury, znawca kultury i lit. światowej, czego wyrazem są między innymi jego eseje filoz. Debiutował literaturą, zgodne znaczenie bacciarelli marcello.