Czy przydatne?

Co to jest Babilon

Co oznacza BABILON: hebr. Babel - miasto w Mezopotamii nad Eufratem. Wg Biblii jego sławna wieża stała się symbolem pychy (Rdz 11, 1-9); również znak potęgi miasta zła, potem miejsce wygnania tych, którzy poddani zostają oczyszczającemu cierpieniu, aby po wielu latach opuścić B. i udać się w stronę Jerozolimy (Ps 137). Do motywu B. nawiązywał w Ustępie do Dziadów cz. III A. Mickiewicz, parafraza obecna jest również w Lilli Wenedzie J. Słowackiego, literaturze T. Lenartowicza, K. Ujejskiego, M. Konopnickiej, C. Norwida (Psalm w Hebronie), A. Wata (Wierzby w Ałma Acie)

Czym jest Babilon znaczenie w Słownik pisownia B .

Wyraz Bacciarelli Marcello:
Co znaczy latach 1756-63 i ponownie od 1766 działał w Warszawie, dostał szlachectwo i tytuł malarza nadwornego, został kierownikiem Malarni na Zamku Królewskim (pierwszej w Polsce zawodowej szkoły malarskiej babilon.
Wyraz Benavente Y Martinez Jacinto:
Co znaczy hiszp., laureat Nagrody Nobla (1922), członek hiszp. Akademii Nauk. Niezrównany mistrz dialogu scenicznego, autor ok. 150 sztuk teatralnych. Wyostrzony zmysł krytyczny i skłonności satyryczne miały babilon.
Wyraz Buck Pearl:
Co znaczy nowelistka amer., laureatka Nagrody Nobla (1938). Rodzice B. prowadzili działalność misyjną w Chinach, tam także spędziła połowę życia. Na stałe w stanach zjednoczonych ameryki zamieszkała w 1934 babilon.
Wyraz Babel Isaak:
Co znaczy dramatopisarz, syn żyd. kupca z Odessy, w wyniku stalinowskich represji aresztowany w 1939, rok potem rozstrzelany. Jego osobistych doświadczeń żołnierskich wojny pol.-radzieckiej 1919-20 i pracy babilon.
Wyraz Bryll Ernest:
Co znaczy dramatopisarz, krytyk, dziennikarz; kierownik lit. zespołów filmowych i Teatru Polskiego w Warszawie, dyrektor Instytutu Kultury Polskiej w Londynie. Debiutował tomem wierszy Wigilie wariata (1958 babilon.