Czy przydatne?

Co to jest Autoportret

Co oznacza AUTOPORTRET: portret twórcy wykonany poprzez niego samego. Jeden z częściej powtarzających się motywów w malarstwie, rzeźbie, rysunku, grafice. Używany od starożytności, na przykład najstarszy a. na świecie wykonany poprzez egipskiego rzeźbiarza Ni-
-anh-Ptaha w 2650 r. przed naszą erą albo Fidiasza na tarczy Ateny Partenos w ateńskim Partenonie. Wielokrotny temat Rembrandta, Drera, van Gogha, Courbeta, S. Dalego i innych artystów. Artyści regularnie ukrywali się w obrazie, na przykład średniowieczni mistrzowie przedstawiali siebie pod postacią św. Łukasza malującego Madonnę, podobnie Velazquez w Damach dworu i w portrecie zbiorowym rodziny króla Karola IV przedstawia siebie jako malarza przy pracy, także
Vermeer van Delft W pracowni twórcy.
J. Malczewski, podobnie jak Botticelli, użyczał wielokrotnie swego oblicza przedstawianym postaciom. J. van Eyck ukrył własne niewyraźne oblicze w lustrze na Portrecie małżonków Arnolfinich. Caravaggio dał własną twarz głowie Goliata trzymanej za włosy poprzez Dawida, z kolei św. Bartłomiej trzyma w ręce na Sądzie Ostatecznym (namalowanym w Kaplicy Sykstyńskiej) skórę zdjętą z człowieka, która ma twarz Michała Anioła. Interesujące miejsce w sztuce zajmują zwielokrotnione, wykonane fotograficznie przez nałożenie kilkakrotne lustrzanych odbić, a. W. Szpakowskiego (1912), M. Duchampa (1913) i S.I. Witkiewicza (około 1914-17). A. cieszył się od renesansu sporym zainteresowaniem kolekcjonerów, na przykład kardynał L. deMedici zamawiał u malarzy ich portrety, co zapoczątkowało słynną kolekcję Galleria degli autoritratti w pałacu Uffizich we Florencji

Czym jest autoportret znaczenie w Słownik pisownia A .

Wyraz Alternatywny:
Co znaczy wyboru pomiędzy dwiema opcjami. W kontekście sztuki: a. instytucje, a. działania, a. kultura. Ruch a. zaczął się w trakcie fali kontestacji nareszcie lat 60. Definicje dotyczą prób podejmowania autoportret.
Wyraz Alfabet Muzyczny:
Co znaczy 8 (początkowo 7) liter z łaciny, którymi znaczy się w obrębie oktawy następne dźwięki skali diatonicznej. Jest związany z notacjami adaptującymi pismo literowe do celów muzycznych. Wywodzi się z autoportret.
Wyraz Amorfizm:
Co znaczy Termin stosowany w badaniach lit. w relacji do gatunków mieszanych, na przykład upowszechnionych w poetyce romantyzmu. A. w utworze lit. znaczy brak wyraźnie skrystalizowanej formy, luźną kompozycję autoportret.
Wyraz Appia Adolphe:
Co znaczy teatru, scenograf i muzyk, prekursor teatru autonomicznego i Ogromnej Reformy Teatru. Zreformował plastykę teatralną - swoją koncepcję przestrzeni urzeczywistniał w projektach form geometrycznych autoportret.
Wyraz Animacja:
Co znaczy filmowa - metoda polegająca na wykonywaniu serii zdjęć podklatkowych (rysunków, lalek, plam barwnych, sylwetek, elementów) w poszczególnych fazach kinetycznych, które po wyświetleniu stwarzają sukces autoportret.