Czy przydatne?

Co to jest Autentyzm

Co oznacza AUTENTYZM: lit. prąd międzywojnia; w Rosji zbudził potrzebę służebności sztuki wobec życia; w Niemczech nazwany "nową rzeczywistością"; w Polsce na fali popularności a. powstała ekipa lit. Przedmieście (1933-37), między innymi H. Boguszewska, Z. Nałkowska, G. Morcinek, H. Górska. A. wynikał z poczucia dezintegracji, przeciwstawiał wyobraźni konkret, fikcji - rzetelną informację; w liryce znaczy prostotę, w epice zastosowanie dokumentalnej formy, w sztuce konieczność rejestrowania faktu. Koncepcje a. były od początku kwestionowane poprzez krytykę lit., która zarzucała im wtórność, wskazywała na analogiczne postulaty XIX-wiecznego realizmu i naturalizmu; największe wątpliwości dotyczyły prób ograniczenia wyobraźni artysty na rzecz jedynie dokumentowania rzeczywistości. Do haseł a. odwoływał się St. Ożóg
Wyraz Areopag:
Co znaczy Atenach poświęcone bogu wojny i Eryniom. Tam obradowała najdawniejsza porada państwowa, mająca do V w. przed naszą erą najwyższą władzę polit. i sądową. Dziś a. znaczy grono osób rozstrzygających autentyzm co znaczy.
Wyraz Artaud Antonin:
Co znaczy aktor, teoretyk teatru; artysta koncepcji teatru okrucieństwa, w młodości związany z surrealistami; odwoływał się do sztuki rytuału, magii i podświadomości, czerpał inspiracje z kultury Dalekiego autentyzm krzyżówka.
Wyraz Artur:
Co znaczy bohater cyklu legend o rycerzach Okrągłego Stołu; najprawdopodobniej postać autentycznego przywódcy Celtów z V albo VI w.; po części produkt fantazji autora Historiae Regum Britanniae autentyzm co to jest.
Wyraz Akcent:
Co znaczy fonetyczne, opierające na mocniejszym wymówieniu jednej z sylab w wyrazie albo jednego z wyrazów w wypowiedzeniu. We współczesnym jęz. pol. akcent jest dynamiczny, o zwiększonej sile głosu, i stały autentyzm słownik.
Wyraz Ariosto Ludovico:
Co znaczy dramaturg, komentator dzieł Dantego, znawca Petrarki i antyku. Próby poetyckie zaczął od naśladowania liryków z łaciny i sonetów Petrarki. Fascynację teatrem ujawnił jako autor komedii na wzór autentyzm czym jest.

Czym jest autentyzm znaczenie w Słownik pisownia A .

  • Dodano:
  • Autor: