Czy przydatne?

Co to jest Halina Auderska

Co oznacza AUDERSKA HALINA: powieściopisarka, autorka słuchowisk radiowych, publicystka, leksykograf. Debiutowała w 1928 r. opowiadaniem Zemsta, w latach 1930-39 drukowała reportaże i felietony w "Kurierze Warszawskim" pod pseudonim Albatros. Pełniła wymagania redaktora koordynacyjnego 11-tomowej edycji Słownika j. polskiego, współredagowała Mały leksykon j. polskiego. W jej dorobku lit. wyróżniają się powieści: Ptasi gościniec (1973), Babie lato (1974) i Smok w herbie, Królowa Bona (1983), ta ostatnia znana także z telewizyjnego serialu

Czym jest Auderska Halina znaczenie w Słownik pisownia A .

Wyraz Animacja:
Co znaczy filmowa - metoda polegająca na wykonywaniu serii zdjęć podklatkowych (rysunków, lalek, plam barwnych, sylwetek, elementów) w poszczególnych fazach kinetycznych, które po wyświetleniu stwarzają sukces auderska halina.
Wyraz Abstrakcja:
Co znaczy przechodzenie od szczegółu do ogółu, od konkretu do uogólnień; jest wyrazem uniwersalizacji treści. A. w klasycznej estetyce znaczy produkt abstrahowania. Przyjęło się uważać za sztuki abstrakcyjne auderska halina.
Wyraz Anakreontyk:
Co znaczy głoszący pochwałę radości życia i niezależności od dóbr materialnych, charakteryzujący się żartobliwym dystansem wobec zdarzeń poważnych, konwencjonalną grą miłosną, powtarzalnością motywów auderska halina.
Wyraz Anastrofa:
Co znaczy przestawienie wyrazów w obrębie związku frazeol. ( inwersja), na przykład Pospolita Rzecz zamiast Rzeczpospolita; 2) jedna z figur retorycznych polegająca na powtórzeniu danego zwrotu albo zdania w auderska halina.
Wyraz Architektura W Polsce:
Co znaczy zabytkami a. preromańskiej są ślady z X w. odkryte na wzgórzu Salwator w Krakowie, resztki rotundy Św. Feliksa na Wawelu, ruiny na Ostrowie Lednickim k. Gniezna. A. romańska rozprzestrzeniła się w XI auderska halina.