Czy przydatne?

Co to jest Językowe Atlasy

Co oznacza ATLASY JĘZYKOWE: mapy językoznawcze; prezentują geografię języka, zróżnicowanie zjawisk gramat. i leksykalnych na danym obszarze. Pierwszym pol. a. gwarowym był Atlas j. polskiego Podkarpacia (M. Małecki, K. Nitsch, 1934). A.j. regionalne to między innymi Atlas językowy Kaszubszczyzny (red. Z. Stieber), Atlas gwar mazowieckich, Atlas językowy Śląska (A. Zaręba), Atlas Polski północno-zachodniej, Atlas Podlasia, Atlas Lubelszczyzny; Mały atlas gwar polskich (red. M. Karaś, K. Nitsch, 1950-70)
Wyraz Amorfizm:
Co znaczy Termin stosowany w badaniach lit. w relacji do gatunków mieszanych, na przykład upowszechnionych w poetyce romantyzmu. A. w utworze lit. znaczy brak wyraźnie skrystalizowanej formy, luźną kompozycję atlasy językowe co to jest.
Wyraz Asturias Miguel Angel:
Co znaczy laureat Nagrody Nobla (1967). Przedstawiciel realizmu magicznego, którego twórczość wyrosła na gruncie kultury prekolumbijskiej. Mitologia i folklor Majów łączy się i przeplata z realizmem i atlasy językowe definicja.
Wyraz Annały:
Co znaczy forma historiograficzna, podająca główne wydarzenia w porządku chronologicznym, regularnie bez dbałości o formę lit. Stosowano a. w krajach starożytnych, rozpowszechniły się w średniowieczu jako atlasy językowe co znaczy.
Wyraz Alternatywny:
Co znaczy wyboru pomiędzy dwiema opcjami. W kontekście sztuki: a. instytucje, a. działania, a. kultura. Ruch a. zaczął się w trakcie fali kontestacji nareszcie lat 60. Definicje dotyczą prób podejmowania atlasy językowe słownik.
Wyraz Aleatoryzm W Muzyce:
Co znaczy użytkowana w różnych technikach, polegająca na celowo nieprecyzyjnym określaniu obrazu dźwiękowego w partyturze, zakłada współdziałanie wykonawcy przy odtwarzaniu utworu muzycznego i udział atlasy językowe znaczenie.

Czym jest atlasy językowe znaczenie w Słownik pisownia A .

  • Dodano:
  • Autor: