Czy przydatne?

Co to jest Arras

Co oznacza ARRAS: kobierzec, tapiseria, werdiura, tkanina ścienna, wyrabiane techniką gobelinową; nazwa pochodzi od miasta w płn. Francji, słynnego w XIV i XV w. z manufaktur; a. przedstawiały sceny mit. i bibl. A. wawelskie - 353 sztuki zamówione poprzez króla Zygmunta Augusta do dekoracji wawelskich komnat; podzielone są tematycznie (na przykład sceny bibl., opony z herbami Polski i Litwy). W 1795 r. komplet wywieziono do Rosji; po okresie wojen światowych znacząco uszczuplony wrócił do państwie (1961)
Wyraz Auden Wystan Hugh:
Co znaczy angielskiego:, pod koniec życia wykładowca na uniwersytecie w Oksfordzie; największa w okolicy T. S. Eliota indywidualność literaturze anglojęz. Niespokojna, poszukująca, osobowość twórcza - A arras co znaczy.
Wyraz Akwarela:
Co znaczy rozpuszczalnym w wodzie (na przykład guma arabska), nieodporna na światło i niekryjąca; 2) wielobarwny albo jednobarwny obraz malowany farbami akwarelowymi albo tuszem (na przykład sepią) i lawowany arras krzyżówka.
Wyraz Amadisy:
Co znaczy cykle opowiadań o rycerskich przygodach. Na ukształtowanie nazwy tego typu utworów wpłynęło imię tytułowego bohatera romansów franc.-hiszp. z XIV w. Amadisa de Gaule arras co to jest.
Wyraz Alfabet:
Co znaczy wykorzystywanych do porozumiewania się; 1) a., a więc zbiór liter do pisania, gdzie litery zapisują cząstki dźwiękowe (sylabiczne, spółgłoskowe, głoskowe pismo); 2) a. flagowy - zbiór flag dla arras słownik.
Wyraz Asylabizm:
Co znaczy zróżnicowana liczba sylab w wersach; występuje raczej w formach nienumerycznych, na przykład wierszach wolnych, tonicznych. Zobacz mechanizm wersyfikacji arras czym jest.

Czym jest arras znaczenie w Słownik pisownia A .

  • Dodano:
  • Autor: