Czy przydatne?

Co to jest Hans Arp

Co oznacza ARP HANS: rzeźbiarz, rysownik, grafik, pisarz franc. pochodzenia niem., członek Carte et Carr i Abstraction-Cration; w Szwajcarii zorganizował grupę Der Modern Bund. W 1911 poznał W. Kandinskyego, uczestniczył w wystawie Der Blaue Reiter. W Paryżu zaistniał w kręgu P. Picassa, G. Apollinairea, M. Jacoba; wspólnie z T. Tzarą i H. Bellem współtwórca dada w latach 1916-18; w latach 1919-20 organizował w Niemczech z M. Ernstem ruch dadaistyczny; w poł. lat 20. związał się z surrealistami, tworzył eksperymentalny wówczas collage, abstrakcyjne polichromowane reliefy o amorficznych kształtach; w 1931 wrócił do rzeźby bezprzedmiotowej. A. poszerzył definicja rzeźby; jego dzieła zdobią sporo instytucji (na przykład Pasterz Obłoków w Caracas, relief w Harvard Graduate Centre, relief w budynku UNESCO w Paryżu). Pisał również poezje

Czym jest Arp Hans znaczenie w Słownik pisownia A .

Wyraz Artur:
Co znaczy bohater cyklu legend o rycerzach Okrągłego Stołu; najprawdopodobniej postać autentycznego przywódcy Celtów z V albo VI w.; po części produkt fantazji autora Historiae Regum Britanniae arp hans.
Wyraz Axer Erwin:
Co znaczy teatru, pedagog, asystent L. Schillera. W koncepcji reżyserskiej przeciwstawiał się Schillerowskiemu teatrowi ogromnemu , kierując swą uwagę na psychol.-realistyczny teatr kameralny. W nurcie jego arp hans.
Wyraz Apart:
Co znaczy wypowiedź o demaskatorskiej funkcji przydzielona dla publiczności; odkrywa zamiary, gesty albo faktyczny charakter postaci (na przykład wypowiedź Podstoliny i Klary o Papkinie w Zemście A. Fredry arp hans.
Wyraz Anakruza:
Co znaczy sylaby znajdujące się przed pierwszą zgłoską akcentowaną w wersie sylabotonicznym, których nie wlicza się do rachunku stóp metrycznych. W pol. wersyfikacji takie przesunięcie pierwszego akcentu w arp hans.
Wyraz Anamorfoza:
Co znaczy konstruowania obrazów w zniekształconej perspektywie, która ma dezorientować obserwatora, pozwalając na rozpoznanie przedmiotu dopiero po odkryciu właściwego punktu widzenia, zazwyczaj znacząco arp hans.